Piketā iepretim Krievijas vēstniecībai pulcējas vairāk nekā pustūkstotis cilvēku (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Piketā iepretim Krievijas vēstniecībai pulcējas vairāk nekā pustūkstotis cilvēku (FOTO, VIDEO)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. martā plkst. 17:19

Svētdien Rīgā notikušais pikets pret Krievijas parlamenta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā aizritējis bez starpgadījumiem, ziņo LETA.

Kā pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, pikets ir noslēdzies. Valsts policijai nav zināms, cik tieši cilvēku tajā piedalījās, tomēr tas aizvadīts mierīgi un neviens nav aizturēts.

Pēc sanākšanas pie Krievijas vēstniecības daļa piketētāju devās uz Brīvības pieminekļa pusi, kur nodziedāja Latvijas un Ukrainas himnas, bet pēc tam izklīda.

Piketā bija sapulcējies vairāk nekā pustūkstotis dažādu vecumu un tautību cilvēku. Vairums cilvēku bija pulcējušies ielas pretējā pusē, bet pa ietvi gar vēstniecību staigāja Valsts policijas darbinieki. Kopumā notikuma vietas tuvumā bija saskaitāmas aptuveni desmit policijas automašīnas un ap 20 policistu.

фото

фото

Protestētāji izkliedza saukļus, paužot atbalstu brīvai Ukrainai un nosodījumu Krievijai, kā arī turēja rokās dažādus plakātus, kas vēstīja: "Nē Krievijas agresijai Ukrainā", "Par demokrātiju", "Rokas nost no Ukrainas!", "Nē karam!" u.c. Starp plakātiem, uz kuriem bija lasāmi diezgan vispārīgi aicinājumi, atradās arī daži konkrētāki, Krievijas varai nedraudzīgāki vēstījumi, piemēram, "Putins = fašists", "Man kauns par Krievijas okupantiem" un "Krievija lielākais agresors Eiropā". Plakāti bija latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

фото

фото

Starp atnākušajiem ļaudīm bija arī kāds vīrietis ar beisbola nūju, taču viņš neizrādīja fizisku agresiju. Kādam citam protestētājam bija plakāts, uz kura redzams Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar ūsām, kādas nēsāja nacistu vadonis Ādolfs Hitlers.

Starp atnākušajiem cilvēkiem bija arī vairākas sabiedrībā pazīstamas personas, tai skaitā nacionālās apvienības VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Dombrava, Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (V), bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele (V) u.c.

фото

фото

фото

фото

Pie piketētājiem ik pa brīdim pienāca arī daži ļaudis, kas pauda atbalstu Krievijas īstenotajai politikai. Akcijas dalībnieki viņus izsvilpa, bet nekādi fiziski konflikti neveidojās.

Pa Kalpaka bulvāri garām braucošās automašīnas ik pa brīdim uztaurēja piketa dalībniekiem. Vairāki protestētāji šķērsoja brauktuvi tam neparedzētās vietās, taču transportlīdzekļu satiksmi tas būtiski nekavēja. Atnākušajiem tika dalītas Ukrainas karoga krāsas lentītes, aicinot piespraust tās pie apģērba.

фото

фото

фото

фото

фото

Piketa mērķis bija nosodīt Krievijas darbības, kas veicina situācijas destabilizāciju Ukrainā, rada draudus Ukrainas teritoriālajai vienotībai, apdraud Ukrainas suverenitāti un provocē uz bruņotu konfliktu.

фото

фото

фото

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā. Kremlis paziņojis, ka Putins vēl nav izlēmis nosūtīt karavīrus uz Ukrainu, lai arī tam gūts parlamenta augšpalātas atbalsts.

Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi, teikts Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V), Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) un ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) kopīgā paziņojumā.

Vairāk bildes no piketa skaties šeit

Komentāri