Jaunais Rīgas teātris atceļ visas viesizrādes Krievijā, Mixnews.lv

Jaunais Rīgas teātris atceļ visas viesizrādes Krievijā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. martā plkst. 17:55

Saistībā ar Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, Jaunais Rīgas teātris (JRT) atcēlis visas šogad paredzētās viesizrādes Krievijā.

Kā norāda teātra vadība, Krievijas rīcība ir tiešs apdraudējums ne tikai Latvijas drošībai, bet arī visām civilizētajā pasaulē pieņemtajām vērtībām. Līdz ar to Krievijas boikots ir vienīgais veids, kā katrs ir spējīgs ietekmēt situāciju.

JRT atcēlis visas viesizrādes, kas bija paredzētas Krievijā, kā arī atsaucis savu dalību Pēterburgas un Omskas teātra festivālos. Savukārt teātra vadītājs Alvis Hermanis atcēlis savu piedalīšanos Maskavas Lielā teātra iestudējumā.

Teātra vadība arī izsaka aicinājumu visiem Latvijas kultūras darbiniekiem paust savu attieksmi ne tikai domās, bet arī reālos darbos.

Hermanis norādīja, ka šajā situācijā nav iespējama neitrāla pozīcija - katram Latvijas pilsonim ir jāizdara izvēle. Viņš pauda, ka pat "Dinamo Rīga" faniem jāizdara izvēle, vai doties uz nākamo hokeja spēli, ņemot vērā, ka arī tā tiek atbalstīts Putina projekts - Kontinentālā hokeja līga (KHL), pat nerunājot par vēlēšanām un prokremlisko partiju atbalstu.

Režisors atzina, ka varētu atsākt sadarbību ar Krievijas teātriem tikai tad, kad Krievija ar savu ārpolitiku neapdraudēs kaimiņvalstis.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Foto: vni.lv

Komentāri