Dombrovskis bijušā premjera vietā atvainojas par prettiesiski piemērotu disciplinārsodu, Mixnews.lv

Dombrovskis bijušā premjera vietā atvainojas par prettiesiski piemērotu disciplinārsodu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 24. janvārī plkst. 10:22

Pildot Administratīvās tiesas spriedumu, premjerministrs Valdis Dombrovskis publiski atvainojies bijušajam Valsts civildienesta pārvaldes vadītājam Mārim Jaunozolam par to, ka bijušais premjers Aigars Kalvītis viņu nepamatoti pazeminājis amatā, informē aģentūra LETA.

Oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēta Dombrovska publiskā atvainošanās Jaunozolam par 2006.gada 13.jūlijā prettiesiski noteikto disciplinārsodu, ko piemērojis toreizējais valdības vadītājs Aigars Kalvītis.

Saskaņā ar Administratīvās apgabaltiesas pagājušā gada 17.oktobra spriedumu, Kalvīša rīkojums par Jaunozola pazemināšanu amatā uz trim gadiem ir atzīts par prettiesisku.

Atgādinām, ka disciplinārlietas komisija 2006.gadā secināja, ka Jaunozols pārsniedzis savas pilnvaras, radot morālu kaitējumu valsts civildienestam, proti, būdams Valsts civildienesta pārvaldes vadītājs, pieņēmis lēmumu uzdot Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoram izvērtēt procesa virzītāja pieņemtā lēmuma tiesiskumu. Tādējādi viņš esot pārsniedzis savas noteiktās dienesta pilnvaras.

Jaunozols, saņemot šo disciplinārsodu, vērsās tiesā ar pieteikumu par rīkojuma atcelšanu, argumentējot, ka disciplinārsods ir piemērots par darbībām, par kurām nemaz nav ierosināta disciplinārlieta, kā arī ir iestājies noilgums disciplinārsoda piemērošanai un, izvērtējot šos pārkāpumus, nav izvērtēti viņa sniegtie paskaidrojumi par rīcību.

Lietas materiālos norādīts, ka Kalvīša rīkojuma rezultātā Jaunozolam ir nodarīts smags personiskais un morālais kaitējums, kas ir kaitējums gan kā ierēdņa, gan kā privātpersonas godam un cieņai, kā arī radītas fiziskas ciešanas, kas izpaudies kā stress, satraukums par savu profesionālo nākotni un bezspēcība sistēmas priekšā.

Disciplinārsoda piemērošanu Jaunozolam nācās vairākas reizes pārsūdzēt, līdz Administratīvā apgabaltiesa pērn atzinusi, ka pieteikums ir daļēji apmierināms. Tiesa nosprieda, ka valstij Jaunozolam ir jāatmaksā personiskais kaitējums 600 latu apmērā, jāatlīdzina morālais kaitējums 1500 latu apmērā, kā arī Ministru prezidentam ir pienākums publiski atvainoties par prettiesiski piemēroto disciplinārsodu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri