Sievietes biežāk sirgst ar arodslimībām, Mixnews.lv

Sievietes biežāk sirgst ar arodslimībām

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. martā plkst. 20:22

Sievietes biežāk nekā vīrieši sirgst ar arodslimībām, bet retāk cieš darba negadījumos, liecina Valsts darba inspekcijas (VDI) rīcībā esošie dati.

Pētījums "Darba apstākļi un riski Latvijā 2013" rāda, ka 2012.gadā uz 100 000 nodarbināto sieviešu tika konstatētas 116 arodslimības, bet uz tikpat daudz vīriešiem - 69 arodslimības.

Sievietes retāk nekā vīrieši ir informētas par darba vides riska faktoriem - attiecīgi 63% pret 75%. Tāpat sievietes sliktāk pārzina savas tiesības, piemēram, tiesības atteikties no darbu veikšanas, ja tas rada risku drošībai un veselībai un to nav iespējams novērst. To zina 56% sieviešu un 67% vīriešu.

Arī nostrādātās virsstundas biežāk netiek kompensētas sievietēm (40%) nekā vīriešiem (21%).

Visi minētie apstākļi veicina arodslimību attīstību, skaidro Vincevs.

Gada laikā VDI reģistrē ap 500 darba negadījumu, kuros cietušas sievietes, turklāt pērn darbā cietušo sieviešu skaits palielinājies par 4%. Raksturīgākais traumējošais faktors ir bijusi krišana vai pakrišana, piemēram, aizķeroties vai paslīdot - 46% gadījumu.

Pagājušajā gadā arī būtiski pieaudzis no vardarbības darbā cietušo sieviešu skaits - no 16 gadījumiem 2012.gadā līdz 39 pērn. No cilvēku uzbrukumiem visbiežāk cietušas sievietes, kuras strādā veselības un sociālajā aprūpē un tirdzniecībā, bet no dzīvnieku uzbrukumiem - pasta darbinieces.

Visbiežāk darba negadījumos cietušas sievietes vecumā no 45 līdz 64 gadiem. Smagos nelaimes gadījumos biežāk cietušas sievietes 50 gadu vecumā, kuras bijušas konkrētās nozares speciālistes ar rakstveidā noslēgtu darba līgumu un vismaz sešu gadu darba stāžu.

Komentāri