Sals šoziem prasījis nevis 33, bet jau 114 cilvēku dzīvības, Mixnews.lv

Sals šoziem prasījis nevis 33, bet jau 114 cilvēku dzīvības

фото

Sabiedrība | 2013. gada 24. janvārī plkst. 15:03

Kopš decembra sākuma līdz šīs nedēļas sākumam, 21.janvārim, Latvijā sals prasījis 114 cilvēku dzīvības, informē aģentūra LETA.

Kā pavēstīja VTMEC direktore Aija Mežsarga, veicot detalizētu pārskatu, secināts, ka šoziem nav nosaluši 33 cilvēki, kā centrs ziņoja iepriekš, bet gan 114 cilvēki.

"Salīdzinot ar iepriekšējo ziemas sezonu, nosalušo skaits ir ļoti liels. 2011./2012.gada ziemā, kopā četros līdz piecos mēnešos, sals prasīja 133 cilvēku dzīvības," uzsvēra Mežsarga.

Šoziem liela daļa - 45 nosalušie - atrasti Rīgā, Latgalē - 29, Zemgalē - 23, Vidzemē - 12, bet Kurzemē - pieci cilvēki. Vairāk nekā 50% no nosalušajiem bijuši alkohola reibumā.

Kā skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, alkohola lietošana būtiski palielina nosalšanas risku, jo tā ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo. Ķermeņa atdzišanu var veicināt arī dažādas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, centrālās nervu sistēmas bojājumi un dažādas traumas.

Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki. Mediķi aicina nepaiet garām cilvēkam, ja ir aizdomas, ka viņš ieguvis apsaldējumus vai ir ķermeņa atdzišanas stadijā, un izsaukt ātro palīdzību, zvanot 113.

Foto: obozrevatel.com, owl-hollow.blogspot.com, chpravda.com

Komentāri