Brīvprātīgie veidos mājaslapu par palīdzības sniegšanu Ukrainā, Mixnews.lv

Brīvprātīgie veidos mājaslapu par palīdzības sniegšanu Ukrainā (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. martā plkst. 16:33

Plānots izveidot mājaslapu, lai lielāks skaits apņēmīgo varētu pieteikties brīvprātīgo dienestam palīdzības sniegšanai Ukrainā, aģentūrai LETA pastāstīja aktīvists Kristiāns Sotaks.

Viņš atklāja, ka pašlaik dienestam pieteicies 21 cilvēks. "Skaitlis ir šāds, jo pagaidām pieteikuma anketas iespējams "dabūt no rokas", taču plānots izveidot mājaslapu, kurā būs iespējams iepazīties ar iniciatīvas mērķiem un lejupielādēt un aizpildīt pieteikuma anketu," sacīja Sotaks.

Aktīvisti plāno pieteikumus vākt vēl mēnesi, tad gaidīs solīto Augstākās radas pārstāvju ierašanos Rīgā, lai varētu tiem izklāstīt savu piedāvājumu. "Tālāk rīkosimies, ņemot vērā ukraiņu atbildi. Ja sacīs, ka palīdzība nav nepieciešama, pie tā arī paliksim. Ja teiks, ka palīdzība noderēs, rīkosimies tālāk," pastāstīja Sotaks, sakot, ka tieši šī iemesla dēļ precīzs došanās datums nav zināms.

Sotaks lēsa, ka maksimālais laiks, ko aktīvisti varētu pavadīt Ukrainā, būtu mēnesis, jo ilgāk palikt ir neiespējami darba dēļ. "Ja pieteiksies daudzi, Ukrainā uzturēsimies rotācijas kārtībā - pāris nedēļas viena cilvēku grupa, tad otra," sacīja Sotaks.

Viņš arī atklāja ieceri norunāt tikšanos Ārlietu ministrijā, cerībā, ka ministrija sniegs palīdzīgu roku kontaktu nodibināšanā Ukrainā. "Caur ministriju būtu vieglāk, piemēram, atrast naktsmītni. Var jau, protams, doties pie ukraiņu draugiem vai paziņām, taču reti kurš varēs pie sevis izmitināt 20 cilvēkus," sprieda aktīvists.

Sotaks apliecināja, ka brīvprātīgie būtu gatavi darīt jebko, ko viņiem uzdotu - sākot no kārtības uzturēšanas līdz pat medicīniskās palīdzības sniegšanai. "Palīdzēsim tur, kur trūks darba roku. Ja tiks dota atļauja, varēsim arī veikt nakts patruļas. Tikai nepiedalīsimies militārās operācijās, jo neesam nedz Ukrainas pilsoņi, nedz militārpersonas," viņš pauda.

Ārlietu ministrija (ĀM) aktīvistiem iesaka sazināties ar nevalstiskajām organizācijām Ukrainā, lai saprastu, vai "palīdzības dienests ir nepieciešams un kāda palīdzība nepieciešama un cik tas būtu lietderīgi".

Krievija kopš pagājušās piektdienas faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.

Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pašā laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.

Likumprojekts paredz, ka par pietiekamu aneksijas pamatu uzskatāma "tautas gribas izteikšana", kas, piemēram, izpaudusies referendumā.

Komentāri 1
Anastasijapirms 4 gadiem
Labāk pasakiet, kur var dabūt piespraužamu Ukrainas karodziņu vai lentīti?