Aktrise Guna Zariņa atteikusies spēlēt lomu Gogoļa centra izrādē Maskavā, Mixnews.lv

Aktrise Guna Zariņa atteikusies spēlēt lomu Gogoļa centra izrādē Maskavā (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 10. martā plkst. 15:29

Aktrise Guna Zariņa atteikusies spēlēt galveno lomu Vladislava Nastavševa izrādē "Mēdeja" Gogoļa centrā Maskavā.

Kā norādīts Gogoļa centra mājaslapā, tiek atceltas visas paredzētās izrādes no 11.marta līdz 14.martam. Mājaslapā publicēta arī aktrises vēstule Gogoļa centram, kurā viņa paudusi, ka protestē pret Krievijas karaspēka ievešanu Ukrainā un iejaukšanos neatkarīgas valsts iekšējās lietās. Zariņas vēstulē ir iekļauts arī citāts no lugas "Mēdeja".

Vēstuli aktrise noslēgusi ar vārdiem: "Mūzas klusē. Uz tikšanos pēc kara!"

"Gogoļa centra" mākslinieciskais vadītājs Kirils Serebreņņikovs paudis nožēlu par Latvijas mākslinieku boikotu, norādot, ka "viesizrādes Krievijā (..) neatbalsta ne karu, ne iebrukumu Krimā, bet cilvēkus, skatītājus, savus kolēģus un mūs. (..) Tās palīdzētu mazināt spriedzi un atgādināt, ka mums ir daudz vairāk kopīgā nekā pretējā, ka mums ir vienādi slikti un satraucoši par to, kas notiek Krievijā un pasaulē".

Garā rakstā savā "Facebook" profilā Serebreņņikovs norāda, ka aizvadītajās dienās elektroniskā sarakstē daudz diskutējis ar saviem kolēģiem un draugiem Latvijā - gan latviešiem, gan krieviem. "Mēs, tāpat kā viņi, ienīstam karu un tāpat vēlamies, lai šis murgs ātrāk beigtos," raksta Serebreņņikovs.

"Nevis attiecību pārraušana un draudzīgo sakaru iznīcināšana, bet turpināšana par spīti visam nozīmētu, ka mēs, teātra cilvēki, neticam politiķiem, ka mēs, teātra cilvēki, nevēlamies dzīvot pēc viņu likumiem, pēc viņu naida modeļiem, ka mēs, teātra cilvēki, nevēlamies pakļauties viņu izkropļotajai loģikai. Diemžēl, tagad viss ir sagruvis. Tagad viņi neatbrauks pie mums, bet mēs nebrauksim pie viņiem," raksta režisors.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka saistībā ar Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu Jaunais Rīgas teātris atcēlis visas paredzētās viesizrādes Krievijā, kā arī atsaucis savu dalību Pēterburgas un Omskas teātra festivālos. Savukārt teātra vadītājs Alvis Hermanis atcēlis savu piedalīšanos Maskavas Lielā teātra iestudējumā.

Arī trīs Latvijas Nacionālā teātra aktieri iesniegumā teātra direktoram Ojāram Rubenim bija lūguši pārcelt paredzētās viesizrādes Krievijā. Pēc Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītājas Līgas Rimšēvičas teiktā, domājot ilgtermiņā, svarīgāk ir nesaraut saites ar Krievu režisoru Kirilu Serebreņņikovu un sponsoriem.

Viņa uzsvēra, ka Krievija nav monolīta un lielākā tās inteliģences daļa neatbalsta Putina rīcību. Rubenis esot izteicis vēlmi pirms viesizrādēm Krievijā paust savu attieksmi pret Krievijas agresiju Ukrainā. Pēc Rimšēvičas teiktā, tam būs lielāks iespaids nekā izrāžu atcelšanai.

Šādi rīkojies "Dirty Deal Teatro" kolektīvs viesizrādē Maskavā, mainot izrādes "Nacionālais attīstības plāns" finālu un aicinot skatītājus iestāties par Krievijas karaspēka izvešanu no Ukrainas.

Arī Dailes teātris, pēc tā vadītāja Andra Vītola teiktā, sadarbību ar krievu režisoriem pārtraukt neplāno.

Kultūras ministre Dace Melbārde, komentējot Latvijas mākslinieku viesošanos Krievijā, paudusi, ka brīvā un demokrātiskā valstī ir iespējamas dažādas nevardarbīga protesta formas. Ministre uzsvērusi, ka ikvienam māksliniekam un kultūras institūcijai ir tiesības izvēlēties, kādā veidā paust savu nostāju pret pasaulē un arī Latvijā notiekošo.

Viņa atzinusi, ka politiska iejaukšanās mākslas procesos, norādot tikai vienu iespējamo rīcības modeli, nav uzskatāma par labu praksi pilsoniskas un demokrātiskas sabiedrības veidošanā.

Foto: kroders.lv

Komentāri 1
Mārapirms 5 gadiem
Klau sūda žurka,sēdi mājās un nesmirdi !!!