Samarieši aicina ziedot cietušo cilvēku aprūpei Ukrainā, Mixnews.lv

Samarieši aicina ziedot cietušo cilvēku aprūpei Ukrainā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 12. martā plkst. 14:23

Latvijas Samariešu apvienība trešdien sākusi ziedojumu vākšanu Ukrainas nemieros cietušo medicīniskai un sociālai aprūpei mājās, informēja apvienības direktors Andris Bērziņš.

Palīdzību esot lūgusi Ukrainas Samariešu apvienība, kas šobrīd kopā ar Kijevas neatliekamās palīdzības dienestu apzina un mobilizē palīdzības iespējas. Aicinājumam esot atsaukušās daudzas Starptautiskās Samariešu apvienības dalīborganizācijas Eiropā, tostarp Vācijā, Itālijā, Austrijā un Polijā.

Latvijas Samariešu apvienības vadītājs skaidro, ka līdz šim no Latvijas puses sniegtie ziedojumi bijuši paredzēti pirmās palīdzības nodrošināšanai, tomēr pēc šīs palīdzības saņemšanas un izrakstīšanās no stacionāra daudziem cietušajiem nepieciešama palīdzība un aprūpe arī mājās.

"Mūsu mērķis ir palīdzēt vākt ziedojumus tieši šīm vajadzībām - lai cilvēks varētu izārstēties pilnībā. Ikdienā sniedzot cilvēkiem aprūpi mājās, mēs zinām, cik svarīgi ir saņemt arī šāda veida palīdzību. Ziedojumu vākšana ir uzsākta visā Eiropā un arī mēs uzrunājam Latvijas iedzīvotājus ar lūgumu palīdzēt," norāda Bērziņš.

Ukrainas Samariešu apvienības rīcībā esošā informācija liecina, ka nemieros daļēji smagus ievainojumus guvuši vismaz 1000 cilvēki, no kuriem 800 saņēmuši medicīnisku palīdzību slimnīcās.

"Daudziem ir gūti ievainojumi no šāvieniem, ir lūzumi un smagi apdegumi. Saņēmuši medicīnisko palīdzību stacionārā, viņiem ir jāturpina atveseļošanās mājas apstākļos, taču bez profesionālas palīdzības ne vienmēr tas ir iespējams. Mūsu aprūpes dienestam ir nepieciešamās zināšanas un iemaņas, lai palīdzētu šiem cilvēkiem," uzsver Ukrainas Samariešu apvienības vadītāja Svetlana Levkovska.

Latvijas iedzīvotāji var ziedot Ukrainas nemieros cietušo aprūpei mājās, veicot pārskaitījumu uz Latvijas Samariešu apvienības (reģistrācijas numurs 40008001803) "Swedbank" kontu LV98HABA0551018224165, kā maksājuma mērķi norādot "Ukrainā cietušo cilvēku aprūpei".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 21.februārī, atsaucoties ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) aicinājumam, Latvijas Sarkanais Krusts atvēra ziedojuma kontu, kurā, norādot ziedojuma mērķi "Ukrainai", Latvijas iedzīvotāji var ziedot pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamo materiālu nodrošināšanai Ukrainas nemieros cietušajiem.

Līdz 3.martam iedzīvotāji bija saziedojuši 1892 eiro.

Tāpat 24.februārī valdība ārkārtas sēdē nolēma nosūtīt dažādas medicīnas ierīces un materiālus Ukrainai 29 718 eiro vērtībā, lai palīdzētu tai novērst nemieru izraisītās sekas. Nākamajā dienā Kijevā tika nogādāta pirmā humānās palīdzības krava no Latvijas.

Komentāri