Bijusī Gaiļezers vadītāja pārsūdzēs sodu par klienta fiksēšanu pie gultas, Mixnews.lv

Bijusī Gaiļezers vadītāja pārsūdzēs sodu par klienta fiksēšanu pie gultas

фото

Sabiedrība | 2014. gada 13. martā plkst. 13:27

Rīgas sociālās aprūpes centra "Gaiļezers" vadītāja Ļubova Zaka plāno tiesā pārsūdzēt Labklājības ministrijas (LM) lēmumu piemērot viņai 280 eiro naudas sodu par klienta fiksēšanu pie guļvietas, ziņo LETA.

Zaka sacīja, ka ir apņēmusies pārsūdzēt LM lēmumu tiesā, tomēr pirms tam vēl konsultēsies ar savu juristu. Viņa norādīja, ka uzskata sodu par nepamatotu, un uzstāja, ka kļūdu pieļāvusi, proti, klientu pie gultas fiksējusi, aprūpētāja.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2013.gada decembrī LM un Rīgas domes Labklājības departamenta speciālisti "Gaiļezerā" konstatēja nelikumīgu klientes fiksēšanu pie guļvietas. LM sāka administratīvā pārkāpuma lietvedību, bet Rīgas dome izveidoja gadījuma izmeklēšanas komisiju un uz izmeklēšanas laiku atstādināja centra direktori.

Vēlāk amatpersona pati iesniedza atlūgumu, paužot vēlmi pamest amatu no 27.februāra. Savukārt LM pierādīja Zakas vainu klienta fiksēšanā pie gultas un piemēroja viņai 280 eiro naudas sodu. LM lēmumu Zaka pārsūdzēja, tomēr LM to noraidīja.

Zaka iepriekš pauda, ka klientu fiksēšana pie gultām aprūpes centrā nav ierasta prakse. Nodaļā, kurā tika konstatēta klienta fiksācija pie guļvietas, uzturas 18 dementi pacienti jeb cilvēki ar ļoti smagiem psihiska rakstura traucējumiem, par kuru aprūpi atbild divas aprūpētājas.

Viena no viņām neesot spējusi nomierināt kādu savu pacientu, tādēļ uz desmit līdz 15 minūtēm piefiksējusi viņu pie gultas. Tas esot darīts arī tāpēc, lai pacients nenodarītu pāri sev un citiem.

Komentāri