Leģionāru piemiņas diena Rīgā: Kas, kur, kad?, Mixnews.lv

Leģionāru piemiņas diena Rīgā: Kas, kur, kad? (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 16. martā plkst. 08:50

Svētdien Rīgā notiks tradicionālie pasākumi, kas tiks veltīti leģionāru piemiņai, kā arī viņu oponentu protesta akcijas. Portāls Mixnews.lv apkopoja informāciju par 16.marta pasākumiem Rīgā.

No pl.06:00 līdz 13:00 - biedrība "Paspēlēsimies" Brīvības pieminekļa apkaimē, ieskaitot piemineklim pieguļošo zaļo zonu Bastejkalnā un Operas skvēra pusē, plāno izvērst informatīvu sanāksmi, lai atgādinātu par 1944.gada 16.martā notikušajām latviešu leģionāru kaujām.

Pl.10:00 – svinīgs dievkalpojums Rīgas Doma baznīcā.

Pl.11:00 - gājiens no Rīgas Doma baznīcas pie Brīvības pieminekļa. Organizatori prognozē, ka gājienā varētu piedalīties aptuveni 100 cilvēku. Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, reāls dalībnieku skaits var pārsniegt 1000 cilvēku. Gājienā maršrutā būs divas "antifašistu" akcijas - pie Latvijas Radio ēkas Doma laukumā un pie Bastejkalna.

фото

No pl.10:00 līdz 14:00 – Jānis Devjatņikovs rīko piketu leģionāru piemiņai pie "Laimas" pulksteņa. Akcijā varētu piedalīties aptuveni 50 cilvēku.

Pl.14:00 – notiks tradicionāls piemiņas pasākums Brāļu kāpos Lestenē, kur apglabāti Otrā Pasaules kara laikā kritušie latviešu leģionāri.

фото

No pl.14:00 līdz 15:00 – "Apvienības pret nacismu" aktīvistu sapulce pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt svētdien pl.16:00 gaidāma orgānizācijas "Russkaja zarja" sapulce pie Krievijas vēstniecības, lai atbalstītu Krievijas politiku Krimā.

фото

Jāpiebilst, ka "aktīvisti-antifašisti" sāk savas protesta akcijas jau no piektdienas. Piektdien, no pl.16:00 līdz 17:00 "Apvienība pret nacismu" organizē sapulci-konferenci pie "Laimas" pulksteņa.

Sestdien, 15.martā no pl.17:00 līdz 18:00 notiks "Nacisma baltās grāmatas" prezentācija un bezmaksas izdošana. Šī grāmata esot vērtējama kā tendenciozs apkopojums par neonacisma un ksenofobijas izpausmēm 18 Eiropas valstīs. Grāmatas prezentācija ir saistīta ar tradicionāliem pasākumiem par godu latviešu divīzijas Waffen SS veterāniem, kā arī ar leģionāru piemiņas gājienu, kurš notiek Rīgā katru gadu, 16.martā.

16.marts - Leģionāru piemiņas diena - ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin Latvijas iedzīvotājus, kuri cīnījās hitleriskās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Pirmoreiz to kā piemiņas dienu 1952.gadā ierosināja svinēt bijušo leģiona karavīru organizācija "Daugavas Vanagi", jo 1944.gada 16.martā abas Latviešu leģiona divīzijas pirmoreiz darbojās kopīgi Austrumu frontē pie Veļikajas upes pret Sarkano armiju.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Kāmēr krievi cīnās it kā pret "nacismu" citās valstīs, tikmēr visīstākais nacisms zeļ un plaukst pašu valstī.
Es nesaprotu tos žīdus, kas tik lielā skaitā un kaismīgi cīnās par kremļa idealoģiju, jo kad kremlis būs viņus izmantojis, tad vērsīsies tūlīt pret pašiem žīdiem.
Jau tagad daudzi krievu šovinisti izmanto šadu pretžīdu propogandu.