Lattelecom interaktīvajā televīzijā, iespējams, vairs nepārraidīs TV3, Mixnews.lv

Lattelecom interaktīvajā televīzijā, iespējams, vairs nepārraidīs TV3

фото

Sabiedrība | 2014. gada 13. martā plkst. 18:34

"Lattelecom" no 1.aprīļa interaktīvajā televīzijā, iespējams, vairs nepārraidīs kanālu TV3, jo nav panākta vienošanās par jauna līguma noslēgšanu, paziņojusi mediju grupa "Modern Times Group" (MTG).

No 1.aprīļa TV3 beidzas līgums par kanāla TV3 raidīšanu "Lattelecom" interaktīvajā televīzijā, bet "Lattelecom" līdz šim nav noslēdzis jaunu līgumu, skaidro MTG.

MTG pārstāvji norāda, ka jauns līgums abu uzņēmumu starpā nav noslēgts tādēļ, ka "Lattelecom" patlaban nepiekrīt maksāt TV3 prasīto atlīdzību par kanāla TV3 veidoto programmu, ko "Lattelecom" tālāk piegādā saviem abonentiem, saņemot par to samaksu no saviem klientiem.

"Patlaban "Lattlecom" pamata pakas cena ir, sākot no 9,32 eiro, un mēs prasām mazāk nekā 0,18 eiro no abonementa. Tā ir salīdzinoši neliela summa. Mēs ļoti ceram un paļaujamies, ka "Lattelecom" ciena savus skatītājus un ir gatavs to apliecināt arī darbos, ne tikai vārdos un skaļos lozungos," norāda MTG televīzijas un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

"Lattelecom" Televīzijas daļas direktore Inga Alika norāda, ka "Lattelecom" nepiekrīt MTG cenu diktātam. Šī brīža aprēķini liecinot, ka "Lattelecom" satura maksājums koncernam MTG šogad pārsniegs vienu miljonu eiro.

Patlaban notiek pārrunas par līguma pagarināšanu. "Lattelecom" esot ieinteresēts arī turpmāk nodrošināt kanālu TV3.

Tomēr TV3 publiskoto paziņojumu uzņēmums vērtē kā nekorektu un neētisku sarunu procesa ietekmēšanas veidu, kas apliecinot koncerna MTG agresīvo komercpraksi.

"Lattelecom" vērtēs MTG paziņojuma atbilstību normatīvajiem aktiem un lūgs šādu rīcību izvērtēt gan Patērētāju tiesību aizsardzības centram, gan Konkurences padomei.

Skandināvijas mediju koncernam "Modern Times Group" (MTG), kurš kopš 1998.gada darbojas Latvijā, pieder telekanāli TV3, "3+", TV6, LNT, TV5 un "Latvijas Mūzikas kanāls".

"Lattelecom", kurā 51% daļu pieder Latvijas valstij un 49% - skandināvu koncernam "TeliaSonera", ir maksas TV platforma, kas nodrošina vislielāko skaitu latviešu TV kanālu.

Komentāri