Brīvības pieminekli ieskauj žogs (FOTO), Mixnews.lv

Brīvības pieminekli ieskauj žogs (FOTO)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 16. martā plkst. 10:10

Brīvības pieminekli Rīgā, kur svētdien paredzēti latviešu leģionāru piemiņas pasākumi kā arī protesta akcijas, šorīt ieskauj žogs, novēroja aģentūra LETA.

Nožogojums sākas jau Vecrīgā un turpinās līdz pat piemineklim, to pilnībā ieskaujot. Žogs ieskauj arī Bastejkalnu, kur paredzēts tā dēvēto antifašistu protesta pasākums pret leģionāru gājienu.

фото

Īsi pirms pl.10 pie pieminekļa un tā apkārtnē dežūre jau liels skaits policistu. Kārtība tiek nodrošināta arī līdzās esošajā pilsētas kanālā, kur patrulē policijas laivas.

фото

Nepieciešamības gadījumā gatavi iesaistīties arī speciālo vienību policisti.

Jau ziņots, ka Rīgā šodien notiks latviešu leģionāru piemiņai veltīti pasākumi, kuru laikā tā sauktie antifašisti piketēs pret "nacisma glorifikāciju".

Biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa no pl.11 līdz 13 dosies gājienā uz Brīvības pieminekli. Pēc piemiņas dievkalpojuma Doma baznīcā aptuveni 100 cilvēku dosies gājienā cauri Vecrīgai, lai noliktu ziedus pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Vienlaikus Valērijs Oščenkovs Doma laukumā no pl.10 līdz 13 gatavojas rīkot piketu "pret "Waffen SS" veterānu glorifikāciju Latvijā", savukārt no plkst.11 līdz 14 pie Bastejkalna piketu par līdzīgu tēmu rīkos "Apvienība pret nacismu".

Sākotnēji Rīgas dome aizliedza, bet vēlāk tiesa atļāva "Apvienībai pret nacismu" no pl.11 līdz 11.30 izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas. Pērn "antifašisti" atskaņoja skaļu mūziku, saniknojot piemiņas gājiena dalībniekus, kas gala rezultātā noveda pie grūstīšanās, taču šogad tiek prognozēt, ka gājiena dalībnieki līdz Brīvības piemineklim, visdrīzāk, nonāks jau brīdī, kad gājiena pretiniekiem būs jābeidz skaņu pastiprinošo iekārtu izmantošana.

Savukārt biedrība "Paspēlēsimies" jau no pl.6 līdz 13 Brīvības pieminekļa apkaimē, ieskaitot piemineklim pieguļošo zaļo zonu Bastejkalnā un operas skvēra pusē, plāno izvērst informatīvu sanāksmi, lai atgādinātu par 1944.gada 16.martā notikušajām latviešu leģionāru kaujām. Pasākums pieteikts plašā teritorijā, taču iesniegumā Rīgas domei norādīts, ka tajā varētu piedalīties aptuveni 10 cilvēku.

Ņemot vērā provokāciju draudus, policija šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā.

Komentāri