NMPD vērsīsies tiesā par darba attiecību izbeigšanu ar Šicu, Mixnews.lv

NMPD vērsīsies tiesā par darba attiecību izbeigšanu ar Šicu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. martā plkst. 14:52

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atbilstoši Darba likumam iesniegs tiesā prasības pieteikumu par darba attiecību izbeigšanu ar dienesta direktora vietnieku Mārtiņu Šicu, ziņo LETA.

Kā informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pirmdien dienestā saņemto Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrības vēstuli, kurā tā nepiekrīt darba līguma uzteikumam ar Šicu.

Bukša atgādina, ka lēmums izbeigt darba attiecības ar Šicu NMPD tika pieņemts, pamatojoties uz dienesta pārbaudes komisijas atzinumu, kā arī iekšējā auditā atklātiem būtiskajiem pārkāpumiem amata pienākumu izpildē.

NMPD pārbaudē konstatēts, ka Šics 2013.gada 22.novembrī no sava darba e-pasta vairākkārt nosūtījis trešajām pusēm dienesta iekšējam, operatīvam darbam paredzētu informāciju par slimnīcās nogādātiem Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušiem pacientiem.

Tostarp bijuši arī vārdi, uzvārdi, personas kodi un diagnozes - informācija, ko aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums un Pacientu tiesību likums, kā arī informācija par vēl neapstiprinātiem, neatpazītiem bojāgājušajiem.

Par šādiem trešo pušu informācijas pieprasījumiem Šics neinformēja Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un situācijas pārvaldībā iesaistītos NMPD darbiniekus.

Tāpat NMPD iekšējā audita laikā atklāti nozīmīgi pārkāpumi Šica amata pienākumu izpildē, kas ietekmē visa dienesta gatavību un rīcību ārkārtas situācijās, atgādina Bukša.

Piemēram, nepilnīgi veikti amata pienākumi saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju.

Foto: mixnews.lv

Komentāri