Policija: Latvijā jāapsver doma piemērot daļēju soda naudu, ja pārkāpējs atzīst vainu, Mixnews.lv

Policija: Latvijā jāapsver doma piemērot daļēju soda naudu, ja pārkāpējs atzīst vainu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. janvārī plkst. 16:41

Latvijā vajadzētu apsvērt iespēju ļaut piemērot tikai daļēju soda naudas apmēru tiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem, kuri atzīst savu vainu un piekrīt sodu samaksāt noteiktajā termiņā, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas (VP) Prevencijas nodaļas vadītāja Vineta Mistre.

Viņa norādīja, ka fotoradaru izmantošana uz Latvijas ceļiem pierādījusi, ka cilvēki bieži vien ir gatavi apstrīdēt sodus, lai tikai pasūdzētos, nenorādot ne motīvus, ne apsvērumus, kam viņi nepiekrīt. Tādējādi tikai 10% no visām apstrīdētajām sodu piemērošanām bija pamatotas. Savukārt pārējo sūdzību izskatīšana, kurā bija norādīta tikai un vienīgi skopa frāze "nepiekrītu piemērotajam sodam", prasīja lielu policijas un tiesu resursu noslodzi.

Lai to novērstu, pašlaik jau tiek plānotas likumu izmaiņas, kas paredz, ka lēmums par naudas soda izpildi netiek apturēts, jo patlaban, izmantojot tiesu noslodzi, cilvēki no administratīvā soda nomaksas var izvairīties līdz pat trim mēnešiem.

Viņa arī sacīja, ka dažās valstīs ir ieviesta prakse, ka gadījumā, ja sods tiek nomaksāts laicīgi, tas nav jāmaksā pilnā apmērā. "Arī mēs mēģināsim rast risinājumu, lai ļautu cilvēkiem nomaksāt daļu naudas soda, bet tikai tādā gadījumā, ja pārkāpējs piekrīt izdarītajam pārkāpumam un piemērotajam sodam," viņa teica un piebilda, ka, ieviešot šādu sistēmu, pārkāpējam vajadzētu maksāt 75% no piemērotā soda.

Foto: Māris Morkāns

Komentāri