Gripas laikā ārsti aicina atlikt profilaktiskās vizītes, Mixnews.lv

Gripas laikā ārsti aicina atlikt profilaktiskās vizītes

фото

Sabiedrība | 2013. gada 25. janvārī plkst. 17:33

Palielinoties saslimstībai ar elpceļu slimībām, tostarp gripu, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija aicina pacientus atlikt profilaktiskās vizītes pie ģimenes ārstiem un izvērtēt citus iemeslus un jautājumus, kuri nebūtu steidzami jārisina, ziņo LETA.

Kā informēja asociācijā, ģimenes ārsti šobrīd izjūt īpaši lielu noslogotību, tāpēc lūdz iedzīvotājus sadarboties un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties pie ģimenes ārsta.

Vienlaikus tiek uzsvērts, ka tas nekādā gadījumā nav mēģinājums atrunāt iedzīvotājus no vizītes pie ārsta, un norāda - lai nerastos pārpratumi un veselība nepasliktinātos, iedzīvotāji jebkurā gadījumā var sazināties ar savu ģimenes ārstu.

Augstas temperatūras gadījumā ģimenes ārsti aicina nedoties uz darbu, mācībām vai sabiedriskiem pasākumiem, jo pēc saslimšanas divu līdz trīs dienu laikā kļūst skaidrs, vai cilvēks ir vienkārši saaukstējies vai saslimis ar gripu.

Ņemot vērā to, ka līdz šim lielākā daļa saslimšanas gadījumu ar gripu ir bijuši vieglā formā, ģimenes ārsti arī mudina nesteigties veikt analīzes, bet sazināties ar ārstu pa telefonu un pirmās divas līdz trīs dienas pēc temperatūras paaugstināšanās palikt mājās, lietot daudz ūdens un tēju, kā arī medikamentus, kas samazina temperatūru. Savukārt, ja veselības stāvoklis pasliktinās, ģimenes ārsts izvērtēs nepieciešamību sākt pretvīrusa terapiju.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā izsludināta gripas epidēmija, jo vienā no gripas monitoringa pilsētām - Jelgavā - iepriekšējā nedēļā tika pārsniegts vīrusa epidēmiskais slieksnis - 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" dati liecina, ka arī šonedēļ gripas aktivitāte pieaug.

foto: diepresse.com

Komentāri