Cīņa ar legālajām narkotikām: aizliedz jau vairāk nekā desmit vielas, Mixnews.lv

Cīņa ar legālajām narkotikām: aizliedz jau vairāk nekā desmit vielas

фото

Sabiedrība | 2014. gada 22. martā plkst. 13:21

Sestdien stājas spēkā pagaidu aizliegums psihoaktīvajai vielai 25C-NBOMe, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Laura Ševčenko.

Šis ir jau četrpadsmitais SPKC izdotais aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai.

Viela 25C-NBOMe pieder feniletilamīnu grupai un tai piemīt halucinogēnas īpašības. Tās lietošana apdraud cilvēka veselību un var izraisīt smagus vai nāvējošus sirds veselības traucējumus, smagus un pat neatgriezeniskus garīgās veselības traucējumus, kā arī dzīvībai bīstamu traumatismu, krampjus un agresīvu uzvedību.

2014.gada martā Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde vielu 25C-NBOMe konstatējusi vienā ekspertīzē.

Viela reģistrēta arī citās valstīs, tostarp pakļauta kontrolei Apvienotajā Karalistē, Dānijā, Lietuvā, Portugālē, Slovēnijā, Ungārijā un Zviedrijā. SPKC atgādina, ka saskaņā ar izdoto pagaidu aizliegumu aizliegtās vielas un tās saturošus izstrādājumus nedrīkst izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūtīt vai izplatīt. Minētais attiecas gan uz juridiskām, gan fiziskām personām.

Atbilstoši likuma par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību aizliegtās vielas un tās saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām trīs darba dienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai. Ja tas netiek izdarīts, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde šos izstrādājumus no aprites izņem.

Komentāri