Izmantojot retu metodi, glābj pacientu no barības vada vēža, Mixnews.lv

Izmantojot retu metodi, glābj pacientu no barības vada vēža

фото

Sabiedrība | 2014. gada 25. martā plkst. 12:45

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS), izmantojot retu metodi, tika glābts ar barības vada vēzi diagnosticēts pacients, kuram vēlāk barības vads plīsa, informēja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

RAKUS redzeslokā nesen nonāca jauns cilvēks, kuram jau iepriekš bija diagnosticēts barības vada vēzis. Pacients bija saņēmis nepieciešamo ārstēšanu, bet, progresējot onkoloģiskajai situācijai, barības vads plīsa, izveidojot caurumu starp barības vadu un bronhu un izraisot masīvu plaušu iekaisumu jeb pneimoniju.

Kā norāda slimnīcā, šādā situācijā pacients nedrīkstēja ēst, jo barības saturs nonāktu plaušās, līdz ar to risku dzīvībai neradītu tik daudz barības vada vēzis kā komplikācijas. Saskaroties ar līdzīgiem gadījumiem, vēl nesen pacients tiktu pakļauts lielai traumatiskai operācijai ar augstu mirstības risku.

"Sadarbībā ar gastroenterologiem mēs pieņēmām lēmumu barības vadā ievietot apklātu metāla stentu, kas nosegtu plīsuma vietu un aizvērtu radušos defektu starp barības vadu un bronhu. Pēc veiktās procedūras pacientam tika atjaunota normāla ēšanas funkcija un izārstēts plaušu iekaisums, atjaunojot dzīves kvalitāti," skaidroja Endoskopiju nodaļas vadītāja Anita Lapiņa.

Šo mazinvazīvo un efektīvo metodi var izmantot arī citu slimību ārstēšanā, īpaši onkoloģisko un paliatīvo situāciju risināšanā. Šādas līdzīgas procedūras slimnīcā jau ir veiktas iepriekš, tostarp citās lokalizācijās - žultsceļos pie aizkuņģa dziedzera vēža un resnajā zarnā pie ļaundabīga aizsprostojuma.

Komentāri