Par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem dienā saņemts līdz 300 sūdzību, Mixnews.lv

Par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem dienā saņemts līdz 300 sūdzību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 27. janvārī plkst. 12:23

Laikā, kad policija ātruma kontrolei uz Latvijas ceļiem izmantoja privātā partnera "V-Traffic" fotoradarus, par to fiksētajiem pārkāpumiem dienā tika saņemts līdz pat 300 sūdzību, ziņo BNS.

Valsts policijā informē, ka izmantojot privātā partnera radarus, diennaktī tika fiksēts ļoti daudz ātruma pārkāpumu. Proporcionāli tam pieauga arī sūdzību skaits par policijas pieņemtajiem lēmumiem. Rekords bijis vasaras mēnešos, kad par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem dienā tika iesniegts 300 sūdzību.

Policijā skaidro, ka atšķirībā no policijas radaru izmantošanas, kad lēmumi par sodu uzlikšanu apstrīdēti vairāk tikai sākuma posmā, bet jau pēc mēneša sūdzību skaits samazinājies un tās bijušas tikai par nepamatoti piemērotiem sodiem. "V-Traffic" gadījumā sūdzību bija vairāk.

Bieži vien iedzīvotāji, apstrīdot policijas lēmumu, pamatojumā nenorādīja nekādus argumentus, vien ierakstīja īsu rindiņu "nepiekrītu izdarītajam pārkāpumam". Policijā uzsver, ka tā savā ziņā bija iedzīvotāju attieksme pret fotoradariem kā tādiem, un tā tika pausta likumā noteiktajā veidā.

Tomēr tiek norādīts, ka attieksmes paušana nav bijis vienīgais iemesls lielajam pārsūdzību skaitam. Liela daļa auto īpašnieku tā rīkojušies, lai varētu pārdot automašīnu vai arī iziet tehnisko apskati.

_ foto: lat.gorod.lv_

Komentāri