Latvijā varētu būt iesaldēti Ukrainas uzņēmēja Sergeja Kurčenko līdzekļi, Mixnews.lv

Latvijā varētu būt iesaldēti Ukrainas uzņēmēja Sergeja Kurčenko līdzekļi

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. aprīlī plkst. 13:41

Latvijā varētu būt iesaldēti Ukrainas uzņēmēja Sergeja Kurčenko līdzekļi, raksta portāls "Delfi".

Portāls raksta, ka pāris gadu laikā pie varas un bagātības tikušais Ukrainas uzņēmējs Kurčenko tagad izsludināts starptautiskā meklēšanā, viņa īpašumi Eiropā, tostarp, iespējams, arī Latvijā, ir iesaldēti, bet viņa darījumi ir Ukrainas un Eiropas Savienības valstu izmeklēšanas objekts. Izpētot sasmalcinātus dokumentus, Ukrainas tiesībsargi un žurnālisti noskaidrojuši, ka virknei Kurčenko ārzonas kompāniju bija konti Latvijas bankā ABLV, raksta portāls, atsaucoties uz Ukrainas laikrakstu "Zerkalo Nedeli".

Informēti avoti portālam "Delfi" nenoliedza, ka Kurčenko ir persona, kuras līdzekļi ir arestēti Latvijā.

Eiropas Padomes lēmumā par sankcijām pret Ukrainas amatpersonām Kurčenko iekļauts ar pamatojumu, ka "persona ir subjekts izmeklēšanā Ukrainā par iesaisti noziegumos, kas saistīti ar Ukrainas valsts līdzekļu piesavināšanas un to pretlikumīgu pārvietošanu ārpus Ukrainas". Savukārt "ABLV Bank" par šo jautājumu komentārus nesniedz.

Jāpiebilst, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotā informācija no bankām un finanšu iestādēm par aktīvu iesaldēšanu Eiropas Savienības sankciju sarakstā iekļautajām bijušajām Ukrainas un Krievijas amatpersonām rāda, ka kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro. Eiropas Savienības sankciju sarakstos kopā ir iekļauta 51 amatpersona, no kurām Latvijas banku klients bija tikai viena persona, informē FKTK.

Regulatoram nav tiesības atklāt, kurām amatpersonām ir konti Latvijas bankās, jo saskaņā ar Kredītiestāžu likumu klientu dati ir neizpaužamās ziņas.

Komentāri