Tiesībsargs apsver iespēju vērsties tiesā, ja Latvijā netiks pārskatīta minimālā alga, Mixnews.lv

Tiesībsargs apsver iespēju vērsties tiesā, ja Latvijā netiks pārskatīta minimālā alga

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. janvārī plkst. 10:54

Tiesībsargs apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja Latvijā arī turpmāk netiks pārskatīts minimālās algas apmērs un tā būs noteikta tik pat zemā apmērā, kā tagad, šorīt intervijā "LNT" raidījumā "900 sekundes" atzina Tiesībsargs Juris Jansons.

Viņaprāt, Latvijai ir jāratificē Pārskatītā Eiropas sociālā harta, iekļaujot punktu arī par sociālā taisnīguma nodrošināšanu, kas liktu Latvijai būtiski palielināt minimālo darba algu no pašreizējiem 200 latiem līdz aptuveni 303 latiem.

Jansons pauda neizpratni arī par nesen izskanējušo Labklājības ministres Ilzes Viņķeles kritiku, ka valsts šobrīd nevar nodrošināt šī hartas punkta izpildi, bet tuvākajā laikā strādās, lai minimālā alga Latvijā sasniegtu 40% no vidējiem ienākumiem.

"Jau pagājušajā gadā valsts pateica, ka pašreizējā situācijā 200 lati ir nevis 40%, bet 45% no vidējiem ienākumiem valstī. Tas nozīmē, ka labklājības ministre maldina sabiedrību, jo jau šobrīd 200 lati ir virs 40% no vidējiem ienākumiem valstī," sacīja Tiesībsargs.

Jansons norādīja, ka vērtēs kādus instrumentus varētu izmantot, lai mazinātu netaisnību minimālo ienākumu jautājumā.

"Mēs uz to atkal vērsīsim premjera uzmanību. Iespējams, meklēsim palīdzību arī tiesā. Tiesa gan būs galējais risinājums," viņš sacīja.

Pēc Jansona domām, Latvijā visi, tostarp amatpersonas saprot, ka maksājot šādu minimālo algu, tiek pārkāpta virkne starptautisko cilvēktiesību un tiesības uz cilvēka elementārās eksistences nodrošināšanu.

"Politiķiem ir jādara viss, lai iznīcinātu sociālo nevienlīdzību. Ja nekas nemainīsies, vērsīsimies Satversmes tiesā. Šī gada laikā tas ir iespējams," viņš piebilda.

Foto: mixnews.lv

Komentāri