Aptauja: Vairāk nekā ceturdaļa iedzīvotāju optimistiski skatās uz valsts attīstību, Mixnews.lv

Aptauja: Vairāk nekā ceturdaļa iedzīvotāju optimistiski skatās uz valsts attīstību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. janvārī plkst. 11:46

Pēdējo mēnešu laikā vairumā sabiedrības noskaņojuma indikatoru - gan kopējā noskaņojuma, gan tagadnes un nākotnes, gan ekonomiskās situācijas izmaiņu valstī, gan arī ģimenes materiālā stāvokļa vērtējumā - rādītāji uzlabojušies, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.

Ļoti strauji mainījies iedzīvotāju viedoklis par ekonomisko stāvokli valstī un tās attīstību, bet krietni piesardzīgāk iedzīvotāji izteicās par savas ģimenes materiālo situāciju.

Piemēram, indikatora vērtējums, kas ilustrē iedzīvotāju noskaņojumu attiecībā uz Latvijas ekonomiskās situācijas attīstību, no zemākā punkta 2009.gada februārī - mīnus 80 - pakāpies līdz mīnus sešu punktu atzīmei šajā gadu mijā. Tai pašā laikā ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņu vērtējums šajā laikā variējis vien mīnus 38 līdz mīnus 18 punktu robežās.

Kopumā pieaug iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Latvija patlaban attīstās pareizā virzienā - 28% pretstatā, piemēram, 2009.gada februārim, kad tā uzskatīja vien 3% respondentu. Turklāt, lai gan pretējs viedoklis vēl aizvien tiek pausts biežāk un aptuveni 50% aptaujāto uzskata, ka situācija valstī attīstās nepareizā virzienā, šādi domājošo iedzīvotāju īpatsvars četru gadu laikā ir samazinājies par vairāk nekā 35%.

Komentāri