Tiesībsargs: Valdība maldinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesu, Mixnews.lv

Tiesībsargs: Valdība maldinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesu (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. janvārī plkst. 12:30

Valdība lietā "Mihailovs pret Latviju" maldinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT), sev par labu sagrozot Tiesībsarga biroja sniegto informāciju par būtiskiem cilvēktiesību pārkāpumiem Valsts sociālās aprūpes centrā, teikts Tiesībsarga biroja paziņojumā presei.

Tiesībsargs Juris Jansons ir vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska ar prasību izvērtēt atbildīgo darbinieku rīcību, kā arī nodrošināt, lai valdības sniegtā informācija starptautiskajām institūcijām būtu precīza, korekta un atbilstoša lietā esošajiem faktiem.

"Šāda valdības rīcība, sniedzot maldinošu informāciju par tiesībsarga konstatēto, ir nepieņemama, jo ECT tiek sniegta nepatiesa informācija, kas var ietekmēt lietas izskatīšanas gaitu un spriedumu. Bez tam šādi tiek maldināta ECT un sabiedrība par tiesībsarga viedokli būtisku cilvēktiesību pārkāpumu gadījumā," uzsver tiesībsargs.

Ziņojumā norādīts, ka valdības rīcībā bija tiesībsarga sniegtā informācija par būtiskiem cilvēktiesību pārkāpumiem valsts sociālās aprūpes centros, tostarp arī saistībā ar tiesā izskatāmo gadījumu lietā "Mihailovs pret Latviju". Savukārt valdība informējusi Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT), ka tiesībsargs nav konstatējis jelkādus pārkāpumus.

Ministru kabineta pārstāvis starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās 2011.gada decembrī lūdza Tiesībsarga biroju sniegt informāciju saistībā ar Genādija Mihailova iesniegumu ECT par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas iespējamiem pārkāpumiem Latvijā. Kā savā vēstulē norādīja valdības pārstāvis, informācija nepieciešama, lai varētu sagatavot kvalitatīvus komentārus atbildei uz iesniedzēja sūdzībām.

Tiesībsarga birojs vēstulē informēja gan par konstatētiem konkrētiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret Mihailovu, gan arī par to, ka līdzīgas problēmas ir arī citos valsts sociālās aprūpes centros.

Savukārt ECT 2013.gada 22.janvāra spriedumā lietā "Mihailovs pret Latviju" 29.punktā norāda: "2011.gada 19.maijā pieteicēju apmeklēja tiesībsargs un neatkarīgs psihiatrs. Saskaņā ar Valdības teikto viņi nekonstatēja nekādus pieteicēja tiesību pārkāpumus. Šajā sakarā nav nekādas sīkākas informācijas."

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
cohqqgxpirms 6 gadiem
UlfdnI wseapuuebrei, [url=http://azylhjgmdqyd.com/]azylhjgmdqyd[/url], [link=http://bixtzemuonwu.com/]bixtzemuonwu[/link], http://dtfosgylbjms.com/