Latvijas slimnieki radījuši iztrūkumu valsts kasē, Mixnews.lv

Latvijas slimnieki radījuši iztrūkumu valsts kasē

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. aprīlī plkst. 12:33

Pēdējo trīs gadu laikā 50 000 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) pacientu nav spējuši norēķināties par valsts noteiktajām iemaksām, radot slimnīcas budžetā aptuveni 3,5 miljonu eiro iztrūkumu.

Šādus izdevumus slimnīca nevar vienkārši norakstīt un arī iemaksu atgūšana ir sarežģīta. Ar daļu parādnieku jau strādājot piedzinēju firmas, Saeimas sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja slimnīcas vadītājs Viesturs Boka.

Viens no faktoriem, kas apgrūtina iemaksu atgūšanu, ir iedzīvotāju statusa maiņa, proti, nereti personas pēc izrakstīšanas no slimnīcas tiek iekļautas iedzīvotāju kategorijā, kura no iemaksām ir atbrīvota, līdz ar to iemaksas nevar piedzīt. Atgūšanas process ir pozitīvs aptuveni 15% gadījumu, viņš piebilda.

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš sēdē atzina, ka šāda problēma valsts slimnīcās pastāv, tomēr konkrētus risinājumus pagaidām tai neminēja.

Deputāti lūdza VM sagatavot informāciju par kopējo šādu parādnieku skaitu valstī. Iespējams, tiks rīkota arī atsevišķa komisijas sēde par iespējām segt šo iztrūkumu.

VM pārstāvji lēsa, ka iedzīvotāji varētu būt parādā aptuveni desmit miljonus eiro, tomēr norādīja, ka dati jāprecizē.

Komentāri