Ārsti un vairākas organizācijas vienojas cīņā pret jauniešu alkoholismu, Mixnews.lv

Ārsti un vairākas organizācijas vienojas cīņā pret jauniešu alkoholismu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. janvārī plkst. 16:08

Latvijas Ārstu biedrība un vairākas alkoholisko dzērienu nozares nevalstiskās organizācijas šodien parakstīja vienošanos, kas paredz kopīgi mazināt jaunatnes iespējas iegādāties alkoholu un nelegālās "dziras" pieejamību, ziņo LETA.

"Parakstot šo dokumentu, mēs gribam paust sabiedrībai un politiķiem, ka neesam karojošas puses un spējam vienoties par progresīvāko ceļu, kā risināt alkohola aprites jautājumus, tajā skaitā cīnīties pret nekomerciāla un nezināmas izcelsmes alkohola brīvo pieejamību," sacīja Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš.

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis norādīja, ka alkoholisms, un it īpaši bērnu alkoholisms, ir viena no aktuālākajām problēmām Latvijā, tāpēc abas puses izvirzījušas sev divas prioritātes - nelegālā alkohola apkarošana un jaunatnes vismaz līdz 18 gadu vecumam alkoholisma mazināšana.

"Šī vienošanās par sadarbību būs unikāls solis arī Eiropas mērogā, un Latvija būs paraugs, paužot atbildīgu nostāju, kad sadarboties apņemas ārsti un alkoholisko dzērienu nozares organizācijas. Domāju, ka ieguvēji būsim mēs visi un sabiedrība," sacīja Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas valdes loceklis Valters Kaže.

Vienlaicīgi ar sadarbības memorandu nozaru pārstāvji parakstīja arī pirmo vienošanos par atbalstu grozījumiem alkohola aprites jomā, kas šobrīd Saeimā pieņemti jau pirmajā lasījumā.

Foto: topinterestingfacts.com

Komentāri