Skolās mācīs par sirds veselību, Mixnews.lv

Skolās mācīs par sirds veselību

фото

Sabiedrība | 2014. gada 10. aprīlī plkst. 07:11

Trešdien, 9.aprīlī, "Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā", tika atklāts "Latvijas Kardiologu biedrības" (LKB) un pacientu biedrības "ParSirdi.lv" organizētais pilotprojekts "Sirds veselības mācība skolās", kurš pulcēja vairāk nekā 50 pedagogus no Rīgas vispārizglītojošajām skolām.

Kā pasākumā norādīja vadošie Latvijas kardiologi, par paaugstinātu asinsspiedienu un citiem sirds veselības jautājumiem ir svarīgi sākt runāt jau skolas solā un ģimenes lokā.

Pilotprojekta ietvaros norisinājās kardiologu lekcijas Rīgas vispārizglītojošu skolu bioloģijas un veselības mācības pedagogiem. Savukārt skolēnus plānots iesaistīt unikālā pētījumā par paaugstināta asinsspiediena izplatību ģimenēs.

фото

Kā pasākuma laikā pastāstīja pacientu biedrības vadītāja Inese Mauriņa, projekta mērķis ir veicināt skolotāju, skolēnu un viņu ģimenes locekļu diskusijas par sirds veselību un asinsspiedienu kā vienu no būtiskākajiem rādītājiem.

Rīgas skolēni tiks aicināti veikt un fiksēt pētījuma anketā savus un savu ģimenes locekļu asinsspiediena rādītājus, kas tiks apkopoti un publiskoti maijā.

Saskaņā ar "Sirds veselības Šķērsgriezuma epidemioloģiskā pētījuma" datiem, Latvijā gandrīz katram otrajam pieaugušajam iedzīvotājam ir paaugstināts asinsspiediens, kas neārstēts, var novest pie smagām sirds slimībām, tostarp infarkta un insulta.

фото

Sirds veselības mācības pilotprojekts ir turpinājums pacientu biedrības, kardiologu un skolas "Sirds veselības gadā" uzsāktajai iniciatīvai, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izglītošanu par sirds veselības jautājumiem.

фото

Komentāri