Vīķe-Freiberga: Mūsdienās jāpaļaujas uz savu prātu, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga: Mūsdienās jāpaļaujas uz savu prātu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 12:49

Zinātni un tehnoloģijas var izmantot kā palīgus strauji mainīgajā pasaulē, bet viss cilvēkam nepieciešamais atrodas tajā klēpjdatorā, kas cilvēkam izvietots starp ausīm, tāpēc vislabāk ir paļauties uz savu prātu, piektdien pasaules tendenču forumā "World Trends Forum" sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ziņo LETA.

"Mēs dzīvojam globalizācijas laikmetā, un tas nozīmē ne tikai to, ka ir vairāk tirgu kādai precei vai pakalpojumam, bet arī to, ka jebkura tendence, kurai sāk sekot pietiekami daudz cilvēku, šodien izplatās daudz ātrāk nekā jebkad agrāk. Paātrinājuma temps pieaug un nākotnē būs daudz pārmaiņu, uz kurām nespēsim reaģēt pietiekami ātri," sacīja Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka uz pārmaiņām var reaģēt divējādi. Pirmkārt, iespējams izmantot savu intuīciju un smadzenes, jo tā ir "jaudīga programmatūra", kas apkopo un apstrādā visa veida informāciju, un, otrkārt - var vērsties pie ekonomikas kā zinātnes, lai tā sagatavotu prognozes.

"Mūsdienās jebkura prognozēšana arvien vairāk sāk līdzināties varbūtībai.

Jo vairāk datu vai parametru prognozē ir jāapstrādā, jo mazāka kļūst varbūtība, ka šis modelis būs precīzs," sacīja Vīķe-Freiberga.

Komentāri