Mūžībā aizgājis Dainis Stalts, Mixnews.lv

Mūžībā aizgājis Dainis Stalts

фото

Sabiedrība | 2014. gada 12. aprīlī plkst. 19:22

Sestdien, 12.aprīlī, miris Dainis Stalts, Latvijas folkloras kustības un Dziesmotās revolūcijas karognesējs, neatkarības cīnītājs, folkloras draugu kopas "Skandinieki" dibinātājs un ilggadējs Līvu Savienības vecākā vietnieks, ziņo LETA.

Visu dzīvi Dainis atdevis cīņai par savu - līvu un latviešu tautu. Dainis ir bijis un būs Latvijas dziesmotās revolūcijas simbols un simbols tiem, kas spēj nelokāmu mugurkaulu stāvēt stingri par vērtībām, kuras nav vājību vai mīkstčaulības diktētas.

Vēl nesen Dainis sūtīja video sveicienus visiem saviem draugiem, paziņām un labiem ļaudīm, kas vēlēja viņam atveseļošanos, tomēr sirds neizturēja mūža cīņās uzkrāto un Daiņa gaitas nu turpināsies līvu putnu ceļā.

Daiņa Stalta ģimene sūta mīļu paldies visiem tiem, kas no sirds ir bijuši kopā ar Daini gan klātienē, gan domās pēdējā, grūtajā cīņā un tuvākā laikā sola informēt par atvadīšanos.

"Lai arī Dainis ir viņā Saulē, ar to nebeidzās cīņa par mūsu tautas vērtībām. Viņš ir iedvesmojis daudzus un tie, tai skaitā viņa bērni, turpinās ceļu par latviešu un līvu tautām. Par mūsu tradīcijām un gara spēku," saka Daiņa Stalta dzīvesbiedre Helmī Stalte.

Stalts dzimis 1939.gada 3.janvārī Rīgā.

1995.gadā Stalts iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Viņš bijis arī 5.Saeimas deputāts, 1997.gadā ievēlēts par Rīgas domes deputātu, Rīgas domē darbojies ilgus gadus.

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs