Dzimšanas apliecības atkal izsniegs svinīgākā noformējumā, Mixnews.lv

Dzimšanas apliecības atkal izsniegs svinīgākā noformējumā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 28. janvārī plkst. 19:55

Tieslietu ministrija (TM) piekāpusies iedzīvotājiem un turpmāk atkal izsniegs bērnu dzimšanas apliecības svinīgākā noformējumā, ziņo BNS.

Kā pavēstīja Jāņa Bordāna (Nacionālā apvienība) padomnieks Jānis Tomels, jauno noformējumu varētu ieviest mēneša laikā, jo vispirms būs jāsludina iepirkums. No ministrijas budžeta papildus tas varētu prasīt piecus tūkstošus latu.

Apliecības arī turpmāk būs uz A4 formāta lapas, taču papīrs būs citāds, tam būs arī dekoratīvā maliņa.

"Latvieši ir estēti, varbūt, ka balta A4 lapa nav tas labākais," atzina Tomels.

Vienlaicīgi viņš norādīja, ka ir cits laikmets un pašlaik daudz tiek lietota elektroniski uzkrāta informācija. Apliecības tika vienkāršotas arī ar domu, lai nozaudēšanas gadījumā vai citu apstākļu dēļ to viegli varētu izsniegt no jauna – vienkārši izprintējot.

Lēmums par dzimšanas apliecībām tika pieņemts, jo Saeima saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par bērna dzimšanas apliecības noformējumu, kas pašlaik tiek izsniegta kā izdruka uz parastas lapas.

Atgādinām, ka 1.janvārī apliecību vizuālais izskats tika mainīts, un tās izdrukāja uz parastas A4 formāta lapas, taču iedzīvotāji vēlas šo svarīgo dokumentu saņemt citādā izskatā. Iedzīvotāji vērsās gan ministrijā, gan Saeimā, gan pie medijiem.

Foto: maminuklubs.lv

Komentāri