Rīgas cirks noliedz nežēlīgu izturēšanos pret ziloņiem (VIDEO), Mixnews.lv

Rīgas cirks noliedz nežēlīgu izturēšanos pret ziloņiem (VIDEO)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 20:09

Pretēji publiskajā telpā paustajam par nežēlīgu izturēšanos pret ziloņiem, Rīgas cirka vadība šādus apgalvojumus noraida, ziņo LETA.

Rīgas cirka valdes locekle Lolita Lipinska uzsvēra, ka cirkā strādā "normāls mākslinieks", kas strādā ar saviem dzīvniekiem un nav pret tiem vardarbīgs, kā apgalvo dzīvnieku biedrība. Viņa norādīja, ka dzīvnieku dresētāju darbības ir pakļautas stingrai kontrolei, kā arī cirkā tiek ievērotas visas konvencijas, kas paredz dzīvnieku aizsardzību.

"Dzīvnieku labturība tiek nodrošināta, un cirks ievēro visas konvencijas, kas aizsargā šos dārgos dzīvniekus," pauda Lipinska.

Komentējot organizācijas paustās bažas, cirka valdes locekle norādīja, ka šīs organizācijas pēc būtības ir tikai reklāmas organizācijas.

Organizācija "Dzīvnieku brīvība" aicinājumā pārtraukt sadarbību ar cirka mākslinieku informē, ka šis dzīvnieku dresētājs esot pieķerts nežēlīgi izturamies pret saviem dzīvniekiem. Viņš darbību Rīgas cirkā esot sācis pēc iepriekšējās sadarbības pārtraukšanas ar Zviedrijas un Dānijas cirkiem cietsirdīgas izturēšanās pret dzīvniekiem un iespējamo dzīvnieku labturības pārkāpumu dēļ.

Dzīvnieku aizstāvji norāda uz Hošlera seno pārkāpumu vēsturi. Piemēram, kādā videomateriālā ir redzams, kā Hošlers pat šova laikā ar rokā paslēptu asu āķi sit pa ziloņa jutīgajām vietām, lai panāktu pakļaušanos, savukārt cirka aizkulisēs visi trīs ziloņi - Sonja, Vana Mana un Deli - ik dienu tiek daudzkārt sisti ar metāla āķi, slotu un dakšu pa dažādām ķermeņa daļām, tostarp pa galvu un acīm. Dzīvnieki esot iebiedēti, sāpēs kliedzot un mēģinot atkāpties.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri