Zolitūdes traģēdijas vietā sāk izmeklēšanas eksperimentu, Mixnews.lv

Zolitūdes traģēdijas vietā sāk izmeklēšanas eksperimentu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 20:48

Valsts policijas Zolitūdes lietā piesaistītie eksperti pirmdien sākuši izmeklēšanas eksperimentu.

Eksperimentā pirmdien tiek atbrīvotas jau nostiprinātās ēkas konstrukciju kopnes, tad tās tiks slogotas, un paralēli visu laiku tiek veikti mērījumi, lai konstatētu izmaiņas kopņu nestspējā. Eksperiments varētu ilgt pat līdz trešdienai.

Pirmdien jau ir sākušies eksperimenta sagatavošanās darbi - uz ēkas nesabrukušās daļas jumta ir uzstādīti divi baseini, kā arī viscaur ēkai izvietotas mērierīces, ar kurām tiks fiksētas izmaiņas, kas radīsies eksperimenta laikā. Tāpat drīzumā konstrukciju kopnes tiks atbrīvotas no esošajiem stiprinājumiem, nolaižot tos par dažiem centimetriem zemāk, līdz ar to kopnēm būs jātur savs un jumta svars.

Policija neprognozē, kurā brīdī konstrukcijas neizturēs spiedienu un sagrūs. Līdz ar kopņu atbrīvošanu notikuma vietā visu laiku tiek veikti mērījumi, lai konstatētu, vai manāmas jebkādas izmaiņas konstrukciju stāvoklī. Ja būs nepieciešams, tad otrdien plānota slogošana, kuras laikā uzstādītie baseini tiks pildīti ar ūdeni līdz brīdim, kad konstrukcija neizturēs spiedienu.

Visa šī procesa laikā nemitīgi tiek veikti mērījumi un monitorēta notikumu gaita - eksperimenta vietā ir uzstādīta dažāda veida zinātniskā tehnika. Jāņem vērā, ka eksperimenta laikā ļoti svarīga ir katra detaļa, tādēļ process ir ļoti lēns, uzsvēra policijas pārstāvji.

Ņemot vērā, ka šobrīd nav zināma precīza kopņu nestspēja, ir grūti prognozēt, kad eksperiments noslēgsies, taču jāņem vērā, ka tas var ieilgt pat līdz trešdienai.

Valsts policija atgādina apkārtējiem iedzīvotājiem, ka viss eksperimenta process tiek pilnībā kontrolēts, tādēļ bažām par nepatīkamiem pārsteigumiem nav pamata - iespējams, daļa iedzīvotāju pat nepamanīs izmaiņas.

Komentāri