Gripas epidēmija pieņemas spēkā, miruši divi cilvēki, Mixnews.lv

Gripas epidēmija pieņemas spēkā, miruši divi cilvēki

фото

Sabiedrība | 2013. gada 29. janvārī plkst. 10:34

Pagājušajā nedēļā gripas epidēmijas slieksnis pārsniegts deviņās no desmit monitoringā iekļautajām pilsētām. No gripas izraisītām komplikācijām miruši divi cilvēki, ziņo LETA.

Kā informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC), visā valstī pagājušajā nedēļā bijuši vidēji 229 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Epidemiologi gripas izplatību valstī vērtē kā plašu.

Visaugstākā saslimstība novērota Jēkabpilī, kur uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju reģistrēti 665 slimnieki, tad seko Daugavpils ar vidēji 477 saslimšanas gadījumiem, Jelgava - 305, Gulbenes novads - 287, Liepāja - 258 un Rīga ar 211,9 saslimšanas gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Epidēmijas apmērus gripa nav sasniegusi tikai vienā monitoringa pilsētā - Jūrmalā.

Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās, tomēr visaugstākā saslimstība bijusi bērniem vecuma grupā no 5 līdz 14 gadiem.

SPKC epidemiologi saņēmuši informāciju arī par diviem pacientu nāves gadījumiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Abi pacienti bijuši vecumā virs 70 gadiem, viņiem bijušas hroniskas saslimšanas, un viņi miruši no gripas izraisītas pneimonijas.

Kā ziņoja portāls Mixnews, 21.janvārī Latvijā tika izsludināta gripas epidēmija, jo vienā no gripas monitoringa pilsētām - Jelgavā - tika pārsniegts vīrusa epidēmiskais slieksnis - 100 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Tad pilsētā tika konstatēti 107 saslimšanas gadījumi ar gripu uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Savukārt valstī saslimšana bija vidēja, proti, 39,9 gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Foto: mr7.ru, top4man.ru

Komentāri