No 1.aprīļa pasē atkal varēs bez maksas norādīt tautību, Mixnews.lv

No 1.aprīļa pasē atkal varēs bez maksas norādīt tautību

фото

Sabiedrība | 2013. gada 29. janvārī plkst. 13:44

No šā gada 1.aprīļa pasē atkal tiks norādīta dokumenta turētāja tautība, ja persona pati to vēlēsies, ziņo LETA.

To paredz šodien valdībā pieņemtie grozījumi "Personu apliecinošu dokumentu noteikumos", kurus Iekšlietu ministrija (IeM) bija sagatavojusi, izpildot pērn novembra beigās doto Ministru kabineta uzdevumu.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) valdības sēdē pauda viedokli, ka tehnikas iegāde neprasīs tik ilgu laiku, un izteica vēlmi, lai iespēja drukāt tautību pasē ir nevis no 1.aprīļa, kā tas plānots, bet ātrāk, piemēram, no 1.marta.

Tomēr IeM speciālists sēdē skaidroja, ka drukas iekārtas ir specifiskas un par tām jāveic iepirkums, kas prasīs laiku. Pēc viņa teiktā, ir iespējams sākt drukāt tautības norādi pasē jau agrāk, taču tad nebūs iespējams nodrošināt pasu izsniegšanu iedzīvotājiem apsolītajā laikā.

Bordāns nevēlējās balsot par šādu redakciju, tāpēc tika fiksēts viņa īpašais viedoklis.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pagājušā gada 15.novembrī Saeima nodeva izskatīšanai komisijās nacionālās apvienības izstrādātos un arī atsevišķu "Vienotības", "Reformu partijas", Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgo deputātu atbalstītos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz atjaunot iespēju pasē ierakstīt tautību.

Pēc tam, 27.novembrī, valdība uzdeva IeM sagatavot un līdz šā gada 1.februārim iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus "Personu apliecinošu dokumentu noteikumos", paredzot, ka pēc personas pašas vēlēšanās pasē tiek iekļauta informācija par tās tautību.

Foto: mixnews.lv

Komentāri