Konkursam uz jauno LTV valdi pieteikušies Zariņš, Mamikins un Millers, Mixnews.lv

Konkursam uz jauno LTV valdi pieteikušies Zariņš, Mamikins un Millers

фото

Sabiedrība | 2013. gada 29. janvārī plkst. 15:45

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pagaidām neatklāj to cilvēku vārdus, kuri izvirzījuši savu kandidatūru darbam Latvijas Televīzijas (LTV) valdē, taču izdevies noskaidrot, ka konkursam pieteikušies vairāki pazīstami mediju darbinieki un žurnālisti, tostarp Juris Millers, Egils Zariņš, Andrejs Mamikins un citi, raksta "Diena.lv"

Atgādinām, ka pirmdien noslēgusies pieteikšanās NEPLP rīkotajam konkursam, kurā tiks izraudzīti trīs LTV jaunās valdes locekļi – valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis programmu attīstības jautājumos, kā arī valdes loceklis finanšu un tehnoloģiju jautājumos. Darbam LTV valdē kopumā pieteikušies 45 kandidāti.

Žurnālists un vairāku televīzijas raidījumu vadītājs Egils Zariņš savu kandidatūru izvirzījis, jo uzskatījis, ka televīzijā nepieciešamas pārmaiņas, kuras viņš ar savu 17 gadu ilgo darba pieredzi dažādās televīzijās spētu realizēt.

"Man ir ļoti skumīgi, ka sabiedriskais medijs šobrīd ir atstumts, izskatās kā spitālīgs, visi no viņa vairās. Man ir žēl, ka tāds labs medijs ir atstāts pabērna lomā gan apzināti, gan objektīvi – tur ir novecojusi gan pārvaldes sistēma, gan tehnika," portālam "Diena.lv" pauda Zariņš.

Savu dalību konkursā pieteicis arī producents un kādreizējā radio "SWH" ētera personība Juris Millers, kuram ir savs redzējums par televīzijas turpmāko attīstību. Millers uz LTV ģenerāldirektora amatu pretendējis jau iepriekš, piedāvājot arī koncepciju un stratēģiju televīzijas attīstībai, kas, viņaprāt, aktuāla ir vēl šodien. Millers norāda, ka viņa piedāvātais televīzijas pārmaiņu plāns atsevišķos punktos nesakrīt ar NEPLP apstiprināto koncepciju, piemēram, tehnoloģiju jautājumos.

"Šajā koncepcijā tiek runāts par būtisku laika periodu ieviešanu dzīvē tādām tehnoloģijām, kas jau šobrīd ir novecojušas. Šis ir diskusiju jautājums. Mēģināšu tēlaini teikt – nav jēgas laikā, kad ir krāsainā televīzija, runāt par melnbaltās televīzijas attīstību pēc pieciem gadiem. Ir jārunā par tām tehnoloģijām, kuras ir aktuālas šobrīd," uzskata Millers.

Savā "Facebook" profilā par dalību konkursā pirmdienas vakarā paziņoja arī pazīstamais telekanāla "TV5" žurnālists Andrejs Mamikins.

"Šodien sapratu, ka vēlos pasauli padarīt labāku un tīrāku! Vēlos kļūt par Latvijas sabiedriskās televīzijas LTV direktoru. Šie ir tie paši bēdu kanāli, par kuriem valsts tērē kaudzēm naudas, bet kurus skatīties normāls cilvēks nespēj. Savā motivācijas vēstulē es tā arī uzrakstīju: LTV ir katastrofa, taču es spēšu to padarīt par normālu televīziju," sacíja Mamikins.

Savukārt uz valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos pieteicies kādreizējais LTV žurnālists Aleksandrs Mirļins. Brīdī, kad konkurss tika izsludināts, Mirļinam nav bijusi nekāda vēlme konkursā piedalīties, taču viņu pārliecinājuši personāla atlases uzņēmuma SIA "AIMS International Latvia" pārstāvji.

"Īpaši augstu nevērtēju savas izredzes," atzina Mirļins, kura motivācija pieteikties šim amatam saistīta arī ar emocionāliem iemesliem un iepriekšējo darba pieredzi LTV.

Konkursam pieteicies arī kādreizējais politiķis un producents Edvīns Inkēns. Tiesa gan, Inkēns ar īsziņas starpniecību atbildēja, ka viņam par savu dalību konkursā uz LTV valdi komentāru neesot.

Konkursam pieteikušies arī LTV darbinieks Gatis Madžiņš un bijušais LTVRC valdes loceklis Uldis Lavrinovičs. To viņi apstiprinājuši savā "Twitter" kontā, taču ar viņiem pagaidām neizdevās sazināties.

Konkursā tika aicināta piedalīties arī Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, taču viņa atteikusies, jo uzskata, ka nav pieņemams, ka pretendentus, kurus vērtēs profesionāla personāla atlases kompānija, atlasīs NEPLP.

Foto: jonika.lv

Komentāri