Dalailamas mācību laikā būs skatāmas unikālas izstādes un filma, Mixnews.lv

Dalailamas mācību laikā būs skatāmas unikālas izstādes un filma

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. aprīlī plkst. 10:56

Nobela miera prēmijas laureāta un budistu garīgā līdera Viņa Svētības Dalailamas XIV mācību laikā Rīgā, izstāžu centrā Ķīpsalā, būs skatāmas divas unikālas izstādes un dokumentālais kino.

Fotoizstāde "Dalailama. Kamēr eksistē visums..." stāsta par budisma garīgā līdera 14. Dalailamas ikdienas darbiem. Fotogrāfi Tenzins Čoidžors un Igors Jančoglovs ir pavadījuši Dalailamu braucienos pa pasauli, fotogrāfijās iemūžinot viņa gaitas.

Otra izstāde "Dzīvā tradīcija – Nikolaja Dudko tankas budisma glezniecībā" iepazīstinās ar budisma sakrālo glezniecību (tanka). Dudko tankas atrodas Burjatijas tempļos, kā arī muzejos un privātajās kolekcijās daudzās pasaules valstīs.

Mācību dalībniekiem būs arī iespēja noskatīties izcilā krievu dokumentālā kino režisora Vitālija Manska filmu "Saullēkts/Saulriets". Tā ir filma par nosacīti divdesmit četrām stundām, kuras tika pavadītas Dalailamas rezidencē Dharmsalā, Indijā: no Dalailamas darba dienas sākuma plkst. 3 līdz saulrietam, kad budistu pasaules garīgais līderis dodas pie miera.

Dalailamas mācības Rīgā notiks pēc Baltijas valstu budistu lūguma, bet uz tām ir aicināti visi, kuri interesējas par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļš viedums un bezgalīga līdzjūtība.

Komentāri