Jaunā stila dzimšanas apliecības varētu būt pieejamas martā vai aprīlī, Mixnews.lv

Jaunā stila dzimšanas apliecības varētu būt pieejamas martā vai aprīlī

Tieslietu ministrija (TM) jaunā dizaina dzimšanas apliecības varētu izplatīt martā vai aprīlī, kas būtu vēlākais termiņš, ziņo LETA.

Kā paskaidroja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) padomnieks Jānis Tomels, TM apzina pasākumus, kas ir jādara, lai varētu tapt jaunās veidlapas. Turpmāk uz "labāka papīra" veidlapām būs jau gatava krāsaina pamatne ar ģerboni, kas centralizēti tiks izplatīta uz visām pašvaldībām un uz vietas nodaļām vajadzēs tikai ievietot attiecīgo informāciju uz sagatavotajām veidlapām, stāstīja Tomels.

Jaunais dzimšanas apliecību dizains jau ir gatavs, bet tas vēl tiek maketēts. Tomels norādīja, ka viena šāda veidlapa varētu izmaksāt no pieciem līdz astoņiem santīmiem. Līdz ar to, iespējams, iepirkuma konkurss nemaz nebūs vajadzīgs, jo varēs iekļauties likumā noteiktajos 3600 latos, līdz kuriem var rīkot cenu aptauju. Pēc Tomela vārdiem, iepirkumu konkurss šajā gadījumā procesu paildzinātu, bet tas nav ministrijas interesēs.

Patlaban tiek strādāts pie Ministru kabineta noteikumiem, kas reglamentētu, kādai jābūt vienotai dzimšanas apliecībai. Līdz ar jauno veidlapu izdruku zudīs iespēja to saņemšanu iedzīvotājiem apliecināt ar e-parakstu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa bija nosūtījusi vēstuli Bordānam par izmaiņām civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošajos dokumentos, jo saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par pašreizējo bērnu dzimšanas apliecību noformējumu.

Foto: rigastulki.lv

Komentāri