Latvijā norit aktīva talkošana (FOTO), Mixnews.lv

Latvijā norit aktīva talkošana (FOTO)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. aprīlī plkst. 12:31

Lielā Talka Latvijā sākusies! Iedzīvotāji jau pirms pusdienlaika ir necerēti aktīvi iesaistījušies sakopšanas un labiekārtošanas darbus. Šobrīd aktīvākie ir Latgales puses talcinieki, savukārt Rīgas apkārtnē jau tradicionāli talkot dodas ap pusdienlaiku, vēsta organizatori.

фото фото

Pašā sestdienas rīta agrumā čaklākie ir reģionu talcinieki, kuri jau pirms pusdienlaika aktīvi rosās talkošanas punktos. Kā ziņo Talkas koordinatori, visaktīvāk pirms pusdienlaikā talko Latgales pusē. Kā novērots iepriekšējos gados, Rīgas apkaimes iedzīvotāji Talkas aktivitātes iesaistās ap pusdienlaiku. Līdz plkst. 11:00 saņemtas ziņas, ka Lielajā Talkā jau iesaistījušies ap 55 tūkstoši talcinieku.

фото фото

Laikapstākļi talciniekus šodien lutina, un visā Latvijā ir saulains un silts laiks. Lielās Talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme uzslavē talciniekus, norādot: „Ikviens, kas šodien dodas ārā no mājām un talko, var ļoti lepoties ar sevi. Tik skaistā laikā, kāds mums ir šodien, būtu grēks nedoties laukā no mājām!”

фото фото Pirmās ziņas par talkotāju aktivitātēm vēl pirms oficiālā talkas sākuma saņemtas no Ludzas, Salas novada un Mērsraga. Sakopšanas darbus sākuši arī Daugavpils, Rēzeknes, Olaines un Liepājas iedzīvotāji. Piemēram, Liepājas mērs Uldis Sesks kopā ar domes talkotājiem strādā pie „Daugavas” stadiona labiekārtošanas. Kamēr kolēģi stāda kociņus, domes priekšsēdētājs talkošanu uzsācis ar apķēpāto elektrības sadales skapju tīrīšanu.

фото

Aktīvi labiekārtošanas darbi jau kopš paša rīta noris arī Lielās Talkas sadarbībā ar "Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsēta" realizētā pagalmu sakopšanas projekta ietvaros. Darbi kopš pulksten 10 notiks četros Rīgas pagalmos- Lomonosova ielā 2, Vīlipa ielā 6, Grēdu ielā 1 un Bērzupes ielā 31.

фото

Liela daļa iedzīvotāju pirms pusdienlaika vēl tikai meklēja sev tuvāko un piemērotāko talkošanas vietu. Ar jautājumiem, kur atrodas tuvākā talkošanas vieta un kā piedalīties talkā, iedzīvotāji aktīvi vēršas gan pie Talkas organizatoriem gan arī uzziņu dienestā 1188. Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad iedzīvotāju interese par iespējām pievienoties talkā ir daudz lielāka, kas, iespējams, skaidrojams ar patīkamajiem laikapstākļiem.

фото фото

Komentāri