Viena kinoteātra modernizācija izmaksātu 50 tūkstošus latu , Mixnews.lv

Viena kinoteātra modernizācija izmaksātu 50 tūkstošus latu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 29. janvārī plkst. 22:09

Latvijā ir 17 kinoteātru un desmit no tiem būtu jāmodernizē, lai tajos varētu rādīt filmas pēc jaunajiem tehnoloģiju standartiem, bet viena kinoteātra modernizācija izmaksātu aptuveni 50 tūkstošus latu, ziņo BNS.

Otrdien Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijā Nacionālā kino centra vadītāja Ilze Gailīte-Holmberga skaidroja, ka no šā gada daudzas ārvalstu filmas būs pieejamas tikai izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Kino centra pārstāve uzskata, ka kinoteātru Latvijā ir pārāk maz, līdz ar to daudziem iedzīvotājiem, kuri nedzīvo vai kuriem īsti nav iespēju doties uz Rīgu, jāiztiek bez kino apmeklējuma.

Viņas teiktajam nevēlējās piekrist Nacionālās apvienības (NA) deputāts Jānis Dombrava, kurš norādīja, ka filmas bieži vien vietējiem iedzīvotājiem ir iespējams skatīties kultūras namos, kuri iespēju robežās tiek aprīkoti ar tehniku, kas nepieciešama kino demonstrēšanai.

Sēdes laikā vairāki kinonozares pārstāvji arī atzina, ka, neskatoties uz niecīgo finansējumu nacionālajām filmām, tām ir salīdzinoši labi panākumi. Piemēram, filmām "Rīgas sargi", "Kolka Cool" un citām, arī animācijas filmām, ir samērā plašs auditorijas loks gan tepat Latvijā, gan arī ārvalstīs.

Kinorežisors Arvīds Krievs gan pauda viedokli, ka būtiskāk ir strādāt pie tā, lai radītā filma patiktu Latvijas tautai, nevis kritiķiem no kāda festivāla.

Valstiskās audzināšanas apakškomisijā otrdien tika diskutēts par Latvijas kino industrijas attīstību. Uz Saeimu bija aicināti Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters, Nacionālā kino centra vadītāja Ilze Gailīte-Holmberga un filmu producenti.

foto: gaizinsh.mix.lv

Komentāri