Lielā Talka pulcējusi vairāk nekā 160 tūkstošus dalībnieku, Mixnews.lv

Lielā Talka pulcējusi vairāk nekā 160 tūkstošus dalībnieku

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. aprīlī plkst. 18:31

Lielā Talka oficiāli noslēdzās plkst. 15:00, tomēr sakopšanas un labiekārtošanas darbi daudzviet vēl turpinās. Interesanti, ka zvani ar vēlmi pieteikt savu talkošanas vietu saņemti vēl pat pēc oficiālā Talkas noslēguma.

фото

Pēdējā no Talkas koordinatoriem saņemtā informācija liecina, ka Lielā Talka šogad pulcējusi vairāk nekā 160 tūkstošus dalībnieku, taču kopējais talkotāju skaits noteikti ir lielāks. Atšķirībā no līdzšinējiem gadiem, uz Talkas oficiālo noslēgumu liela daļa koordinatoru vēl nav iesūtījuši rezultātus no saviem talkošanas punktiem. Kā arī zināms, ka liela daļa entuziastu talkoja jau piektdien vai to darīs svētdien.

фото

Lielās Talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme pauž prieku par tik lielu iedzīvotāju aktivitāti, norādot: „Apbraukājot daļu no talkošanas vietām un redzot, cik aktīvi, smaidīgi un čakli šodien ir talkotāji, es varu teikt, ka Lielā Talka šogad ir izdevusies! Liels darbs ir padarīts un iepriekšējos gados nav talkots velti, jo šogad atkritumu ir ievērojami mazāk. Maksimāli liels talcinieku skaits mums nav pašmērķis, galvenais, ka Latvija ir tīrāka un atkritumu ir mazāk. Un šodien mēs par to pārliecinājāmies, jo Lielās Talkas dienu iedzīvotāji izmanto, lai kopīgiem spēkiem veiktu teritoriju labiekārtošanas darbus, stādītu kociņus un puķes, atjaunotu soliņus un padarītu apkārtējo vidi iedzīvotājiem patīkamāku.”

фото

Iedzīvotāji šodien bijuši ļoti aktīvi visā Latvijas teritorijā, tomēr visaktīvāk Talkā iesaistījušies Latgales puses un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji, savukārt nedaudz mazāka atsaucība bijusi Kurzemē. Interesanti, ka Valkas iedzīvotajiem sakopšanas darbos talkā nākuši arī kaimiņi no Igaunijas. Šogad aktīva talkošana noritējusi arī apkaimēs, kur līdzšinējos gados talkas vietas pieteica kūtri. Tāpat novērojams, ka šogad īpaši aktīvi Talkā iesaistījušies krieviski runājošie iedzīvotāji.

фото

Talkas organizētājiem gandarījums arī pēc Talkas oficiālā noslēguma saņemt zvanus no iedzīvotājiem, kuri, iedvesmojoties no kaimiņiem, tikai tagad pēcpusdienā vēlas pieteikt gan savas talkošanas vietas, gan pievienoties jau kādam no esošajiem talkošanas punktiem.

фото

Kā jau ik gadu, arī šogad Talkas laikā neiztika bez interesantiem atradumiem. Limbažos, stādot ozolu bizi, atrada 20 latu banknoti, Dagdā – izmestu akordeonu, Liepājā - Beberliņos talcinieki uzgājuši neatvērtu pudeli ar krievu rumu "Sojuz Viktan", Olainē un Rīgā atrasti vairāki datori un vairāku velosipēdu rāmji.

фото

Lielās Talkas organizatori saka lielu paldies visiem, kas šodien kopā ar ģimenēm, bērniem, draugiem un kaimiņiem pielika roku, lai padarītu mūsu valsti tīru un sakoptu! Vita Jaunzeme atgādina: "Lielā Talka nav tikai vienas dienas akcija- talkot var un vajag katru dienu, bet pats galvenais ir nemēslot, un mācīt saudzēt un kopt vidi gan lieliem, gan maziem. Saku lielu paldies ikvienam, kas šodien apvienoja spēkus un enerģiju, lai darītu lielus darbus Latvijas un mūsu pašu labā!"

фото

Komentāri