Vāc parakstus par aizsardzības budžeta palielināšanu, Mixnews.lv

Vāc parakstus par aizsardzības budžeta palielināšanu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 12:32

Portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšanas iniciatīva par aizsardzības nozares budžeta palielināšanu, ziņo LETA.

Latvijas Transatlantiskā organizācija, Austrumeiropas politikas pētījumu centrs, Baltijas Melnās jūras alianse un Latvijas sabiedrība aicina Saeimu apstiprināt Aizsardzības ministrijas sagatavoto likumprojektu un rīcībplānu aizsardzības budžeta palielināšanai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 2020.gadam, lai veicinātu valsts aizsardzības spēju mērķtiecīgu paaugstināšanu, izpildītu starptautiskās saistības NATO kolektīvās aizsardzības ietvaros, kā arī radītu pamatu militāro spēju ilgtermiņa attīstības projektu īstenošanai.

Lai nodrošinātu, ka tiek ievērotas starptautiskās saistības, sasniedzot 2% no IKP novirzīšanai aizsardzības budžetam, Saeimai nepieciešams apstiprināt šī gada martā iesniegto Aizsardzības ministrijas likumprojektu un rīcībplānu par finansējuma apjoma valsts aizsardzībai noteikšanu. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai jānodrošina tā konsekventa ievērošana un starptautisko saistību izpilde.

Pakāpeniski un konsekventi palielinot finansējumu aizsardzības budžetam un panākot, ka līdz 2020.gadam 2% no IKP tiek novirzīti aizsardzībai, Latvija izpildītu starptautiskās saistības, kuras uzņēmās, pirms desmit gadiem iestājoties NATO. Tādējādi arī tiktu mazināts nacionālās drošības apdraudējums, norāda parakstu vākšanas iniciatīvas autori.

Pirmdienas rītā iniciatīvu parakstījuši nedaudz vairāk kā 100 cilvēki. Tiesības iesniegt Saeimā kolektīvos priekšlikumus ir tad, ja tos ir parakstījuši vismaz 10 000 pilsoņu, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu.

Komentāri