Brasas cietuma ieslodzītie pieteikuši badastreiku, Mixnews.lv

Brasas cietuma ieslodzītie pieteikuši badastreiku (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 17:52

Daļa Brasas cietuma ieslodzīto pirmdien atteikušies no brokastīm un pusdienām, ziņo LETA.

Kā apstiprināja Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) preses pārstāve Ināra Makārova, atteikšanās no pusdienām, iespējams, saistīta ar bada streika sākšanu.

Kā intervijā radio Baltkom pastāstīja Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS), protestējot pret Brasas cietuma administrācijas "visatļautību, nesodāmību un regulāru prettiesisku rīcību, ieslodzīto pazemošanu, fizisku un psiholoģisku vardarbību", vairāk nekā 120 Brasas cietuma ieslodzīto pirmdien pieteikuši badastreiku. Par to liecinot Seržanta rīcībā esošā informācija.

Makārova pavēstīja, ka ne Brasas cietuma vadība, ne IeVP nav saņēmusi oficiālus rakstiskus iesniegumus no notiesātajiem par šādas rīcības motīviem. Patlaban notiek sarunas ar ieslodzītajiem un tiek skaidroti viņu rīcības iemesli.

Plašāku informāciju par situāciju Brasas cietumā IeVP sola sniegt, tiklīdz būs noskaidroti apstākļi.

Cita starpā IeVP informēja, ka 23.aprīļa vakarā tika saņemtas ziņas, ka kādam Brasas cietuma notiesātajam palicis slikti ar veselību. Nekavējoties tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas cietumā ieradās dažu minūšu laikā un sniedza medicīnisko palīdzību, taču pēc neilga laika ātrās palīdzības ārsts konstatēja notiesātā bioloģisko nāvi bez vardarbīgas nāves pazīmēm.

Ieslodzītajam bija hroniskas veselības problēmas, ieslodzījuma laikā viņš atradās mediķu uzraudzībā, tika veikti medicīniskie izmeklējumi, un viņš lietoja medikamentus.

Kā norādīja tieslietu ministres Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) preses sekretāre Inese Auniņa, Tieslietu ministrijā ir noteikta kārtība, kādā IeVP informē par notikumiem ieslodzījuma vietās. Tajā paredzēts, ka pārvaldes vadības pienākums ir nekavējoties ziņot par katru būtisku notikumu, kas var ietekmēt pārvaldes darbu, tāpat pārvaldei ir pienākums reizi nedēļā informēt par aktuālo situāciju tajā.

Par konkrēto situāciju ar ieslodzītā nāvi ministrija ir informēta, bet saskaņā ar pārvaldes sniegto ziņojumu precīzs viņa nāves iemesls nav zināms, jo vēl nav veikta līķa sekcija, norādīja ministrijā.

Attiecībā uz bada streiku Brasas cietumā pirmdien IeVP par to ministriju informēja. Pēdējās ziņas no pārvaldes apstiprina, ka IeVP amatpersonas veikušas pārrunas ar ieslodzītajiem, bet viņi nav varējuši nosaukt konkrētus un viennozīmīgus pieteiktā bada streika iemeslus.

Pārvalde arī apliecina, ka daļa ieslodzīto pirmdien patiešām atteikusies no cietumā gatavotā ēdiena un, iespējams, pārtiek no veikalā nopirktajiem produktiem.

Par jebkurām izmaiņām pārvalde nekavējoties informēšot ministriju.

Komentāri 1
Gara spēkspirms 4 gadiem
"Makārova pavēstīja, ka ne Brasas cietuma vadība, ne IeVP nav saņēmusi oficiālus rakstiskus iesniegumus no notiesātajiem par šādas rīcības motīviem".
Tajā pašā laikā IeVP amatpersonam ir labi zinams, ka Brasas cietuma administrācija iznicina ieslodzītas sūdzības par administrācija prettiesisko rīcību kas adresētas t.sk. IeVP priekšnirkam. Vēl jo vairāk, i dokumentāli pierādīts, ka cietuma administrācij iznicina arī IeVP dokumentus, kas ir adresētas ieslodzītajam!!