Pieaug letālo negadījumu skaits darba vietās, Mixnews.lv

Pieaug letālo negadījumu skaits darba vietās (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 30. janvārī plkst. 09:02

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā pieaug letālo negadījumu skaits darbā, kas nav laba zīme, intervijā Latvijas Radio trešdien par aizvadītā gada statistiku informēja Valsts Darba inspekcijas (VDI) vadītājs Renārs Lūsis.

Viņš informēja, ka pagājušajā gadā par četriem gadījumiem pieaudzis letālo gadījumu skaits darbā, salīdzinot ar gadu iepriekš.

Lūsis skaidroja, ka negadījumu skaitu ietekmē arī situācija ekonomikā. Daudz vairāk cilvēku tiek nodarbināti, bet uzņēmumi krīzes laikā samazināja izdevumus saistībā ar darba drošību, piemēram, atlaisti algotie darba drošības speciālisti.

VDI trešdien plašāk informēs par situāciju darba tiesību jomā un nereģistrētās nodarbinātības apkarošanas rezultātiem 2012.gadā.

foto: nekrize.lv

Komentāri 1
Andejspirms 6 gadiem
VDI konstatē faktus, bet Ekonomikas ministrijai un Labklājības ministrija pat neliekas dzirdam ierosinājumus, ka viņiem vajadzētu organizēt nodarbināto apmācību un kontrolēt tos, kuri it kā apmāca. Vēl joprojām dažādi "kantori", kā, piemēram, SIA "KOMUNĀLCELTNIEKS" vienkārši par naudu pagarina apliecības neredzot cilvēku. Būvniecībā strādā Ēku celtnieki, Būvstrādnieki u.c. kuriem tikai ir dots profesijas nosaukums saskaņā ar Profesiju klasifikatoru, bet apmācīti nav, instruktāža darba drošībā (labākajā gadījumā) beidzas ar parakstu savākšanu instruktāžas žurnālā.
Ja mūsdienu Darba devēji vismaz zinātu kādus 25% no kopējām darba drošības prasībām, tad arī Negadījumu būtu mazāk. Jau ilgāku laiku VDI nevar sadūšoties un izstrādāt norādījumus - skaidrojumus par obligāti veicamiem pasākumiem un kā tie realizējami, piemēram, Būvniecībā, veicot ūdensvada remonta darbus Rīgas pilsētā, kur izraktā tranšeja (būvbedre) ir 1,5 līdz 3,0 metrus dziļa. Vienīgais ko ievēro iekārtojot šādas darbu vietas ir ceļu satiksmes zīmju izvietošana, bet kas tur darās tranšejā....