Labākajā gadījumā Gaismas pili ekspluatācijā nodos maija beigās, Mixnews.lv

Labākajā gadījumā Gaismas pili ekspluatācijā nodos maija beigās

фото

Sabiedrība | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 16:04

Jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku ekspluatācijā varētu nodot ātrākais maija beigās, to televīzijas kanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Viņš skaidroja, ka būvvalde izvērtēšanu varēs sākt tikai tad, kad būs saņemts būves pabeigšanas apliecinājums. Pagājušajā piektdienā Kultūras ministrija viņam esot solījusi, ka dokumentācija tiks iesniegta tuvākajā dienās, taču joprojām tas nav izdarīts. Līdz ar to, pateikt, kad "Gaismas pils" tiks nodota ekspluatācija, viņš nevarot.

Dokumentu un objekta izvērtēšanai nepieciešamas divas trīs nedēļas. Ņemot vērā, ka drīz sāksies maija brīvdienas, ātrākais, kad LNB ēku varētu nodot ekspluatācijā, ir maija beigas. Taču tas būs iespējams, ja šajās dienās būvvaldē tiks iesniegti visi dokumenti, teica Vircavs.

Viņš noraidīja izskanējušos pārmetumus par pārlieku lielo birokrātiju no būvvaldes puses.

Jāpiebilst, ka kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) iepriekš solīja, ka "Gaismas pils" ekspluatācijā tiks nodota maijā.

Novērots, ka akmens plākšņu klājums ap LNB ēku šajās dienās jau tiek labots. Atsevišķas plāksnes ir vai nu izkustējušās, vai citu iemeslu dēļ tiek mainītas.

Jāatgādina, ka LNB ēkas būvdarbi tika pabeigti pērn 20.decembrī. "Gaismas pils" projektam piesaistītais būvuzraugs "Hill International" 10.janvārī izdeva apstiprinājumu, ka pilnsabiedrība "Nacionālā būvkompāniju apvienība" (NBA) ir pabeigusi LNB būvdarbus atbilstoši līgumam.

No infrastruktūras objektu projekta bija speciāli izdalīta izbūves ārējo inženiertīklu kārta, lai LNB ēku varētu nodot ekspluatācijā vēl pirms pilnīgas infrastruktūras objektu būves pabeigšanas, kas bija paredzēta līdz šī gada aprīlim.

Jau sākta LNB krājuma pārvešana uz jaunās ēkas krātuvi. Pēc LNB direktora Andra Vilka teiktā, bibliotēkas pārcelšanās ar VUGD ir saskaņota.

Literatūras krātuvēs, kurās nonāk LNB krājumi, nekādi pārkāpumi nebija konstatēti. Periodiskie izdevumi, letonika, kartogrāfiskie materiāli, kā arī retās grāmatas un rokraksti no LNB nodaļām Jēkaba ielā 6/8 sāka savu ceļu uz "Gaismas pili" pagājušās nedēļas sākumā. Tiem sekos krājumi no LNB centrālās ēkas Krišjāņa Barona ielā 14. Pēc tam pārvests tiks krājums no Tērbatas ielas 75. Pēdējie tiks pārvietoti LNB krājumi Krišjāņa Barona ielā 3 un Anglikāņu ielā 5.

Komentāri