Strādājošie par pievilcīgāko darba devēju uzskata "Latvijas Valsts mežus"; studenti – "airBaltic", Mixnews.lv

Strādājošie par pievilcīgāko darba devēju uzskata "Latvijas Valsts mežus"; studenti – "airBaltic"

фото

Sabiedrība | 2013. gada 30. janvārī plkst. 11:15

Latvijā strādājošie iedzīvotāji par pievilcīgāko darba devēju uzskata Latvijas valsts mežu apsaimniekotāju "Latvijas Valsts meži" (LVM), bet studenti – Latvijas nacionālo lidsabiedrību "airBaltic", par jaunāko aptauju rezultātiem ziņo aģentūra BNS.

Aptaujas dati liecina, ka algotu darbu strādājošo vidū vienlīdz pievilcīgs ir gan valsts, gan privātais sektors, kamēr topošie speciālisti – studenti priekšroku dod privātajam sektoram.

Pievilcīgākie darba devēji strādājošo uztverē ir LVM, "Latvenergo", "Latvijas Dzelzceļš", "Starptautiskā lidosta "Rīga"", "Grindeks", "airBaltic", "Latvijas Gāze" un "NP Foods". Savukārt studenti par pievilcīgākajiem darba devējiem atzīst "airBaltic", "Swedbank", ""Starptautisko lidostu "Rīga"", LVM, "SEB banku", "Latvijas Mobilo Telefonu", "Ventspils naftu", "Latvenergo", "Lauma Lingerie", "Statoil Fuel & Retail Latvia", "Lattelecom" un "Siemens".

Vairums strādājošo, domājot par nākamo gadu, neapsver iespēju mainīt savu pašreizējo darbu, kas sasaucas ar viņu vēlmi pēc drošības un stabilitātes. Dati liecina, ka vairāk kā puse studentu paralēli studijām strādā. No tiem aptuveni puse ir atraduši darbu savā specialitātē.

Līdzīgi kā 2011.gada pētījumā gan strādājošo, gan studentu vidū starp pievilcīgākajām nozarēm ir transports un uzglabāšana. Strādājošo mērķauditorijā starp pievilcīgākajām nozarēm ir arī apstrādes rūpniecība, elektroenerģijas, gāzes, siltuma un ūdens apgāde, kā arī mežsaimniecība un mežizstrāde, kamēr studentu vidū populāras nozares ir arī finanses un apdrošināšana, kā arī apstrādes rūpniecība.

Gan strādājošo, gan studentu vidū svarīgi un pievilcīgus darba devējus raksturojoši kritēriji ir drošs un stabils darbs, uzņēmuma panākumi savā jomā, kā arī uzņēmuma darbība nozarē, kas attīstās. Raksturīgi, ka papildus šiem kritērijiem, strādājošiem svarīga ir arī laba uzņēmuma reputācija un tas, ka uzņēmums ir sociāli atbildīgs, kamēr studentiem būtiskas šķiet labas karjeras iespējas un pievilcīga papildus ieguvumu sistēma.

Pētījuma ietvaros tika noskaidroti pievilcīgākie darba devēji Latvijā, t.i., tie uzņēmumi, kuros potenciālie darba ņēmēji strādātu vislabprātāk. Aptaujā tika iekļauti 50 lielākie uzņēmumi pēc darbinieku skaita un apgrozījuma no dažādām nozarēm, kā arī tie uzņēmumi, kurus spontāni nosauca paši pētījuma dalībnieki kā pievilcīgākos darba devējus.

Foto: no vietnes kasjauns.lv, publicitātes foto

Komentāri