Šogad izplatītākās infekcijas - zarnu slimības, Mixnews.lv

Šogad izplatītākās infekcijas - zarnu slimības

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. maijā plkst. 19:10

Tāpat kā pērn, arī šogad Latvijā starp infekcijām izplatītākās ir zarnu slimības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati, raksta LETA.

Šā gada pirmajā ceturksnī ar dažādām vīrusu zarnu infekcijām sasirguši 1460 iedzīvotāji, kas ir par 333 mazāk nekā pērn šajā laikā. Lielākajai daļai slimnieku bijis rota vīruss, proti 1176 cilvēkiem. SPKC speciālisti atgādina, ka šīs infekcijas izraisītājs izdalās no cilvēka organisma ar fekālijām, un slimnieks vai vīrusu nēsātājs, neievērojot personīgo higiēnu, ar infekcijas slimības izraisītājiem piesārņo ūdeni, pārtiku, apkārtējās vides priekšmetus, tā pakļaujot citus saslimšanas riskam.

Otra izplatītākā slimība šogad ir enterīts jeb tievās zarnas iekaisums, ar ko slimojuši jau 1150 cilvēki - par 11 vairāk nekā iepriekšējā gadā šajā periodā.

Savukārt trešā biežāk sastopamā infekcijas slimība bijusi vējbakas, ko pārslimojuši 1122 cilvēki - par 12 vairāk salīdzinājumā ar 2013.gadu.

Izplatītas bijušas arī citas infekcijas slimības, piemēram, seksuāli transmisīvā infekcija hlamidioze, kas atklāta 567 cilvēkiem. Tāpat arī hronisks C hepatīts, kas pirmo reizi reģistrēts 431 cilvēkam, un arī kašķis - 359 cilvēkiem, un tuberkuloze - 169 cilvēkiem. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, ar hlamidiozi un hronisku C hepatītu saslimušo skaits ir palielinājies, bet ar kašķi un tuberkulozi - samazinājies.

Saslimstība ar pārējām infekcijas slimībām svārstās no nulles līdz 95 gadījumiem.

Komentāri