Dalailama apsveic Latviju ar gadadienu, Mixnews.lv

Dalailama apsveic Latviju ar gadadienu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 4. maijā plkst. 15:55

Nobela miera prēmijas laureāts un budistu garīgais līderis Viņa Svētība Dalailama XIV apsveica Latvijas tautu ar nozīmīgo gadadienu un norādīja, ka tieši mazas nācijas var būt lielu pārmaiņu iniciatori, veidojot labāku, uz morāles principiem balstītu, ziņo LETA.

Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka Dalailama ieradies mūsu valstī, lai 5.maijā un 6.maijā pirmo reizi Baltijā vadītu mācības par gudrību un līdzcietību.

Plānots, ka mācībās piedalīsies aptuveni 5000 cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Kalmikijas u.c. valstīm. Mācības notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Dalailamas mācības Rīgā notiks pēc Baltijas valstu budistu lūguma, bet uz tām ir aicināti visi, kuri interesējas par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļš viedums un bezgalīga līdzjūtība.

Mācību ietvaros garīgais līderis mācīs budisma filozofijas pamatus, balstoties uz diviem klasiskiem tekstiem – "Sirds sūtra" un Gjalseja Togmeja Zangpo darbu "Bodhisattvas trīsdesmit septiņas prakses" Mācību noslēgumā muzikālo dāvinājumu visiem Dalailamas mācību apmeklētājiem sniegs mūziķis Boriss Grebeņšikovs un grupa "Aquarium".

Mācību ietvaros būs skatāmas divas izstādes – fotoizstāde "Dalailama. Kamēr eksistē visums..." un budisma sakrālās glezniecības (tankas) izstāde "Dzīvā tradīcija – Nikolaja Dudko tankas budisma glezniecībā". Mācību dalībniekiem būs arī iespēja noskatīties krievu dokumentālā kino režisora Vitālija Manska filmu "Saullēkts/Saulriets".

Pēdējo reizi Dalailama ar plašu pasākumu programmu Latvijā viesojās 2013.gadā no 8. līdz 11.septembrim. Tā bija trešā Dalailamas vizīte Latvijā, kuras centrālais notikums bija publiskā lekcija "Līdzcietības kultūra", kuru klātienē apmeklēja gandrīz 6000 cilvēku, bet internetā noskatījās vēl gandrīz 9000 interesentu no 20 pasaules valstīm.

Komentāri