4.maija pasākumus Rīgā apmeklējuši 40 000 cilvēku, Mixnews.lv

4.maija pasākumus Rīgā apmeklējuši 40 000 cilvēku

фото

Sabiedrība | 2014. gada 5. maijā plkst. 10:09

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos pasākumus Rīgā apmeklējuši 40 000 cilvēku, ziņo LETA.

Kā informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde, 4.maija svinības Rīgā atzīmēja ar daudzveidīgiem kultūras un sporta pasākumiem, bet svētki izskanēja ar koncertuzvedumu 11.novembra krastmalā "24 dziesmas Latvijai", kurā varēja noklausīties iemīļotu skatuves mākslinieku priekšnesumu - dziesmas no Atmodas laika, kā arī pēdējos gados tapušas pašmāju autoru kompozīcijas.

Pasākumi risinājās gan pilsētās centrā - pie Brīvības pieminekļa, 11.novembra krastmalā un Vērmanes dārzā, gan apkaimēs - Lucavsalas aktīvās atpūtas parkā, pie kultūras centriem Imantā un Iļģuciemā, pie Kultūras pils "Ziemeļblāzma", kā arī Pļavnieku parkā.

Iedzīvotāji pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai noklausītos Latvijas izglītības iestāžu putēju orķestru prikšnesumu un noskatītos ziedu nolikšanas svinīgo ceremoniju. Tāpat kā citus gadus, tika veidota kompozīciju "Ziedu Latvija", kura būs apskatāma līdz 5.maija vakaram.

Sportiski aktīvie rīdzinieki un pilsētas viesi labprāt iesaistījās sporta aktivitātēs 11.novembra krastmalā. Ģimenes ar bērniem, kā arī jaunieši bija redzami Vecrīgā ar fotogrāfiju karti rokās, jo bija iesaistījušies orientēšanās sacensībās. Īpaši liela atsaucība no senioru, kā arī jaunās paaudzes puses bija dambretes un šaha spēles teltī, kur ikviens varēja sacensties ar starptautiskajiem lielmeistariem, kā arī mēroties spēkiem galda hokejā ar pasaules čempioniem. Spēlēt gribētāju rinda bija vērojama arī pie novusa galdiem. Liels interesentu pulks, īpaši daudz bērni bija sastopami radošajās darbnīcās, pieprasītākā no tām bija nozīmīšu izgatavošanas darbnīca.

Komentāri