Latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt 21 valstī, Mixnews.lv

Latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt 21 valstī

фото

Sabiedrība | 2013. gada 30. janvārī plkst. 17:11

Latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt 21 valstī kopumā vairāk nekā simts formālās un neformālās izglītības iestādēs, trešdien žurnālistiem pastāstīja Latviešu valodas aģentūras (LVA) pārstāvji, ziņo BNS.

Lielākā daļa skolotāju tā saucamajās nedēļas nogales skolās darbu veic brīvprātīgi, nesaņemot atlīdzību.

Eiropā patlaban darbojas 51 latviešu nedēļas nogales skola. Īpaši strauji to skaits pieaug Īrijā, kur pašlaik to ir desmit, un Lielbritānijā, kur ir 15 nedēļas nogales skolu.

Pērn Latviešu valodas aģentūra nodrošinājusi piecu skolotāju darbību Krievijā un sniegusi atbalstu piecām nedēļas skolām Īrijā.

Šogad aģentūra apņēmusies nodrošināt sešu skolotāju darbību Krievijā un sniegt atbalstu vismaz 20 diasporas nedēļas nogales skolām pasaulē, par prioritāti izvirzot Lielbritānijas un Īrijas nedēļas nogales skolu darbību.

LVA arī izvirza diasporas izglītības darbiniekus un skolēnus apbalvošanai ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atzinības un pateicības rakstiem.

Pērn ar IZM pateicības rakstiem apbalvots 81 latviešu diasporas bērns, kas apgūst latviešu valodu un kultūras tradīcijas, bet ar IZM atzinības rakstiem – 37 diasporas izglītības darbinieki.

Šogad LVA, lai atbalstītu diasporas nedēļas nogales skolas, plāno organizēt diasporas skolotāju semināru, valodas apguves nometnes organizēšanu ārvalstīs mītošajiem bērniem, kā arī profesionālās pilnveides kursus Latvijas skolu skolotājiem, kas strādā ar reemigrējušiem diasporas bērniem.

Foto: no vietnes lbi.ie

Komentāri