Janvārī "Rīgas siltuma" rēķini varētu pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%, Mixnews.lv

Janvārī "Rīgas siltuma" rēķini varētu pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%

фото

Sabiedrība | 2013. gada 30. janvārī plkst. 18:55

Gaisa temperatūras un siltumenerģijas tarifa dēļ janvārī AS "Rīgas siltums" rēķinu summa, salīdzinot ar decembri, varētu pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%, ziņo biznesa portāls "Nozare.lv".

Kā skaidroja "Rīgas siltuma" Informācijas daļas vadītāja Jana Roze, apkures izmaksas ietekmē divas komponentes - siltumenerģijas tarifs un patērētais siltumenerģijas daudzums. Siltumenerģijas tarifs ir noteikts atbilstoši regulatora lēmumam un tas mainās atkarībā no dabasgāzes cenas. Savukārt siltumenerģijas patēriņu ietekmē gaisa temperatūra, siltummezglā noteiktais temperatūras režīms, iedzīvotāju paradumi un ēkas tehniskais stāvoklis.

Sinoptiķi prognozē, ka tuvākajās dienās gaisa temperatūra paaugstināsies, taču šīs svārstības būtiski neietekmēs siltumenerģijas patēriņu. Prognozējamā gaisa temperatūra šā gada janvārī var sasniegt -5,30 grādus, kas, salīdzinot ar 2012.gada decembri, varētu būt par 1,4 grādiem zemāka.

Siltumenerģijas tarifs janvārī, salīdzinot ar decembri, ir zemāks par 1,5%, līdz ar to abu šo faktoru ietekmē izrakstīto rēķinu summa var pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%.

Lai samazinātu patērētās siltumenerģijas daudzumu, "Rīgas siltums" aicina pievērst uzmanību siltuma taupīšanai, tās lietderīgai izmantošanai un atgādina par gandrīz visos Rīgas namos izbūvēto individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām.

Foto: bmwclub.ru, bobruisk.ru, static2.aif.ru

Komentāri