Uz Antiglobālistu piketu pret eiro ieviešanu pulcējušies 70 cilvēku, Mixnews.lv

Uz Antiglobālistu piketu pret eiro ieviešanu pulcējušies 70 cilvēku

фото

Sabiedrība | 2013. gada 31. janvārī plkst. 10:21

Uz biedrības "Antiglobālisti" piketu pie Saeimas nama, kas vērsts pret eiro ieviešanu sapulcējušies aptuveni 70 cilvēku, novēroja aģentūra BNS.

Piketa dalībnieki tur rokās plakātus, uz kuriem rakstīti tādi lozungi kā "tautai galavārds", "jo vairāk protestēsim jo labāk dzīvosim", un citi. Tāpat pār protestētāju galvām plīvo karogs ar antiglobālistu emblēmām.

Pasākumā izskan protesta dalībnieku runas, kuras vērstas kā pret gaidāmo Saeimas balsojumu par eiro ieviešanas likumu, tā arī pret eiro ieviešanu kā tādu.

Protesta dalībnieki uz zemes nolikuši zilu simbolisku eiro naudas maisju.

Biedrība ceturtdien rīko arī preses konferenci saistībā ar referenduma ierosināšanu. Referendumu pret eiro ieviešanu rosina biedrība "Latvija par latu" vairāku sabiedrisku organizāciju kopprojekta "Eiro – Nē!" ietvaros.

Biedrība portālā "manabalss.lv" sākusi vākt parakstus pret eiro ieviešanu Latvijā, par ko parakstījušies jau gandrīz seši tūkstoši iedzīvotāju. Lai iniciatīvu izskatītu Saeimā, nepieciešami 10 000 parakstu.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gada 1.janvārī. Šā gada sākumā būs zināms, vai Latvijas ekonomiskie radītāji atbilst Māstrihtas kritērijiem, savukārt galīgais lēmums par uzņemšanu eiro zonā tiks pieņemts vasaras sākumā.

Komentāri