CVK nereģistrē Žuravļova iesniegto likumprojektu par referendumu pret eiro, Mixnews.lv

CVK nereģistrē Žuravļova iesniegto likumprojektu par referendumu pret eiro

фото

Sabiedrība | 2013. gada 31. janvārī plkst. 15:36

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien sēdē nolēma nereģistrēt likumprojektu par eiro ieviešanas atlikšanu un eiro ieviešanas jautājuma nodošanu izlemšanai tautas nobalsošanā.

Vislatvijas sociāldemokrātu kustības "Par neatkarīgu Latviju!" (PNL) valdes priekšsēdētājs Juris Žuravļovs CVK bija iesniedzis tikai viņa paša parakstītu likumprojektu par eiro ieviešanu ne ātrāk kā 2021.gadā.

Par šo lēmumu balsoja seši CVK locekļi, bet pret bija viens CVK loceklis.

"Par neatkarīgu Latviju!" pilnvarotais pārstāvis Genādijs Celuškovskis žurnālistiem apliecināja, ka šis lēmums tiks pārsūdzēts Augstākās tiesas Senātā. Iepriekš CVK sēdē viņš skaidroja, ka CVK likumprojektam nelabvēlīgos atzinumus ir sniegušas valsts iestādes, taču ja atzinumi tiktu prasīti tiem "75% iedzīvotāju, kuri neatbalsta eiro ieviešanu no 2014.gada 1.janvāra, tajos būtu sniegts citādāks viedoklis".

Likumprojekts arī paredzēja noteikt, ka par eiro ieviešanu Latvijā tiek rīkota tautas nobalsošana. Tāpat Žuravļovs vēlējās jaunajā likumā ierakstīt, ka eiro Latvijā ir ieviešams, ja par to nobalsotu vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un vairākums būtu balsojis par Saeimas ierosināto eiro ieviešanas termiņu.

Kā ziņots, vairākas institūcijas savos CVK iesniegtajos atzinumos norāda, ka iesniegtais likumprojekts par eiro ieviešanas atlikšanu nav atzīstams par pilnībā izstrādātu.

Atzinumus par likumprojektu CVK ir sniedzis Saeimas Juridiskais birojs, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Tiesībsargs, kā arī Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas "Turība" tiesībzinātņu eksperti.

Foto: novoskop.ru, companion.ua, euranet.eu

Komentāri